6 C
Mitrovica
20 Nëntor, 2017 - 18:10:24

Info

Diçka për matematikën në Kosovë!

Shkruan: Jusuf Thaçi në profilin e tij në Facebook Këto ditë në Brazil po mbahet Olimpiada Matematike Ndërkombëtare (OMN), e 58-a me radhë, që është...

Rexhep Selimi shprehet rreth Ramushit dhe koalicionit PAN

Deputeti i rizgjedhur nga Lëvizja Vetëvendosje Rexhep Selimi, pasi që emri i tij është lakuar e deklaratat e tij të këtyre ditëve janë keqinterpretuar,...

IndeksOnline prodhues i FakeNews, thotë LDK

*LDK demanton lajmin tërësisht të pavërtetë të publikuar në portalin “Indeksonline”* Lidhja Demokratike e Kosovës demanton lajmin tërësisht të pavërtetë të publikuar në portalin e...

Behgjet Pacolli: AKR-ja nuk i bashkohet PAN-it, edhe PIKË!

Pasi që BotaPress e Bajrush Morinës publikoi lajmin që ka pas përmes burimeve nga AAK dhe takimi i sotën në kafiteri i Hashim Thaçit,...

“Bordeli” mafioz i Behgjetit në Hajvali sonte prodhon marrëveshje me PAN!

Shtëpia e Behgjet Pacollit në Hajvali është bërë si një bordel i marrëveshjeve të dëmshme për Kosovën, gjithnjë për interesa të klaneve të ngushta...

Mitrovica pranon donacion nga Norvegjia

PRANIMI I DONACIONIT NGA NORVEGJIA Të martën me 18.07.2017 u pranua donacioni nga Norvegjia, donacion ky i përbëre nga 525 paisje të ndryshme mjekësore. Donacioni...

Dardan Molliqaj jep dorëheqje nga posti i Sekretarit Organizativ të LVV

Deputeti i posazgjedhur nga radhët e Lëvizjes VETËVENDOSJE, ka dhënë dorëheqje nga Sekretari Organizativ i Lëvizjes. Mëposhtë lexoni letrën e plotë që Dardan Molliqaj...

Vetëvendosje vizitohet nga SHBA

Lëvizja Vetëvendosje pret shumë delegacione të ambasadave të shteteve të huaja që veprojnë në Kosovë, e poashtu edhe delegacionet evropiane dhe amerikane. ALBIN KURTI PRITI...

Komuna e Ferizajit “vjedh” trotuarin!

Nga: Blerton Sadrija Prej vitit 2002, ende nuk ka trotuar ne rrugen Slivovë - Ferizaj. Shumë është e rëndësishme të dihet se a ka qenë trotuari...

Pas Brukselit dhe Berlinit, Vetëvendosje takime në Washington D.C.

Lëvizja Vetëvendosje pasi që javët e kaluar kreu takimet e rëndësishme në Bruksel dhe në Berlin, këto ditë ka pas takime të rëndësishme në...

JU REKOMANDOJMË

TOP PUBLIKIMET

- Advertisement -