6 C
Mitrovica
16 Dhjetor, 2017 - 15:45:59

Info

Prej nesër policia e Kosovës do t’ua bëjë këtë gjë

Në kuadër të planit të sezonit dimëror, Policia nga nesër do të fillojë kontrollimin e gjendjes teknike të automjeteve në komunikacion. Sipas Njësitit Rajonal të...

MOTI: Ditët e ardhshme edhe më ftohtë, temperaturat zbresin në minus

Në fillim të javës së ardhshme masa të ftohta ajrore arktike do të shtrihen gradualisht edhe mbi vendin tonë, duke sjellur mot më të...

Kanadaja heq vizat për këto dy shtete

Ministria për Shtetësi dhe Migrim e Kanadasë, njoftoi se kanë hequr vizat për qytetarët e Bullgarisë dhe Rumanisë. Në njoftimin e publikuar nga ministria bëhet...

Ndërprerjet e rrymës nga 1-4 dhjetor në Kosovë

KEDS-i ka paralajmëruar se do të ketë ndërprerje të rrymës në disa qytete të Kosovës nga 1 deri më 4 dhjetor, transmeton Koha.net. Vendet që...

Vendimi i Ministrisë së Arsimit, nesër nuk do të ketë mësim

Si pasojë e motit të keq, me shira të dendur, Ministria e Arsimit të Shqipërisë vendos ndërprerjen e mësimit ditën e nesërme. “Për shkak të...

Qytetarët më nuk do të paguajnë për veriun, rryma lirohet për...

Faturat e energjisë elektrike të muajit dhjetor do të vijnë më të lira për rreth 3,5%. KEDS-i, KOSTT-i dhe KESCO janë udhëzuar nga Zyra...

Anarki në Stacionin e Autobusëve në Prishtinë!

Ka dy muaj qe autobusët nga Mitrovica bojkotojnë peronin përkatës ne stacionin e autobusëve ne Prishtinë. Këtë vendim te bojkotimit te stacionit janë duke...

Bëhuni gati: I ftohti prek Kosovën

Pas motit me borë në fillim të javës, në ditët në vijim edhe dy turbullira pritet të kalojnë nga rajoni ynë që do të...

Sot më 28 Nëntorë 2017 në Ditën e Përpjekjes për Shqipëri...

Fronti i Bashkimit Kombëtar Shqipëtar-FBKSH së bashku edhe me Luftëtarët e Luftës për Liri të UÇK,së e Luftëtarët për Shqipëri Etnike bëri Nderime në...

Rusia humb kontaktin me satelitin e ri të motit

Rusia ka humbur kontaktin me një satelit të lëshuar moti vetëm disa orë pas nisjes së saj nga një kozmodrom i ri. “Kontakti nuk është...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË