Luka Modric dhe Ivan Rakitic janë ndoshta lojtarët kroatë më të talentuat të gjitha kohërave. Ylli i Real Madrid dhe ai i Barcelonës ishin inspirues edhe në Botërorin e sapombyllur të “Rusi 2018”. Pas ndeshjes së fundit finale, ku u...
Drejtoria e Tatimeve bën thirrjen e fundit për taksapaguesit dhe i njofton ata për të përmbushu afatet e plotësimit të deklaratës për TVSH-në. Nëse deklarata nuk dorëzohet, sipas drejtorisë taksapaguesit do të kenë penalitete. Për të shmangur penalitetin, drejtoria njofton që...

Flaka e Futbollit

Nga Artan Kafexhiu  Me ne fund, sapo mbaroi kampionati boteror i futbollit. Pergjate dhe pas, eventi sportiv ndez e le diskutimet qe e kalojne sferen thjeshte sportive. Sporti, dhe futbolli ne vecanti, eshte edhe arena ku ngre koken tribalizmi, esenca...
Me sa duket këtë verë Luana Vjollca nuk di të ndalet. Pas bashkëpunimit me këngëtarin shkodran Bujar Qamili, Luana ka publikuar një video të shkurtër në rrjete sociale, ku lajmëron për klipin e saj me të ri që pritet...
Paraditen e sotme është ndarë nga jeta në moshën 78 vjeçare aktori i humorit shqiptar Fadil Hasa. Hasa vuante prej disa kohësh nga një sëmundje e rëndë të cilës nuk ia doli dot tja kalonte. Veç të afërmëve që vdekja më...
Një nga historitë më të pabesueshme është ajo e modeles Chloe Ayling e cila u mbajt peng për 6 ditë në Itali muaj më parë. Modelja u rrëmbye në Milano dhe për lirimin e saj u kërkua 300 mijë euro...
Paraditen e sotme Kryeministri Edi Rama ka firmosur marrëveshjen me Universitetin e Tiranës për ngritjen e “Akademisë së 100 fshatrave”. Marrëveshja pa për synim promocionin e fshatrave dhe kthimin e tyre në destinacion turistik. Rama tha se akademia krijon mundësinë për...
Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 78 vjeçare aktori i njohur Fadil Hasa. Prej disa kohësh Hasa vuante nga një sëmundje e rëndë . Homazhet në nderim të tij do të mbahen ditën e nesërme në orën 10:00-11:00...
Njoftimi i Policisë së Shetit për ngjarjen në Dibër: Zbardhet në kohë rekord grabitja me armë me pasojë plagosjen e të zotit të banesës. Falë reagimit të shpejtë e profesional identifikohen dhe arrestohen në flagrancë autorët e dyshuar Sekuestrohet arma e krimit,...
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë vendimin e shkarkimit nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese Gani Dizdari. Dizdari është një nga dy gjyqtarët të cilët votuan kundër ligjit të vettingut. KPK konstatoi probleme me pasurinë si dhe pastërtinë e...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË