6 C
Mitrovica
22 Qershor, 2018 - 09:16:24
Shtëpi Info

Info

Thaçi ka dy fjalë për letrën nga burgu të Albin Kurtit

Njëri nga ish- drejtuesit e Lëvizjes Vetëvendosje, Jusuf Thaci ka komentuar letrën nga burgu të Albin Kurtit. Ai në një shënim në Facebook ka theksuar...

Një javë pas vdekjes, prekëse ky veprim i familjarëve për aktorin...

Artistë të rinjë nga Mitrovica dhe Vushtrria, në bashkëpunim me bashkëshorten e aktorit Blerim Peci, kanë përkujtuar veprën e aktorit përmes këngës së tij...

Parashikimi i amerikanëve: Në Ballkan mund të shpërthejë lufta

Ballkani është shfaqur në një raport të amerikanëve si vend që kërcënon të shpërthej në luftë. Rreziqet në Ballkan, sipas amerikanëve, janë trazirat e mundshme...

FOTO: Labinot Tahiri nxjerrë në shitje shtëpinë luksoze me pishinë

Labinot Tahiri njihet si një këngëtar dhe humanist i madh në trojet shqitpare. Pos. një artisti kohët e fundit është marrë edhe me politikë dhe...

Ky qytet i Kosovës fle mbi ar, ja sa llogaritet të...

Vetëm disa ditë para se Kosova ta shpallte pavarësinë, përfaqësues të “Rio Tinto” (Lydian International), kanë njoftuar se në Rahovec kanë zbuluar rezerva të...

Ndërroi jetë personi më i moshuar në Europë

Të premtën ndërroi jetë personi më i moshuar në europë. Me të deri në momentet e fundit kishte jetuar vajza e saj me moshë 90...

Shumë vende mbesin pa rrymë pas erërave të forta

Erërat e forta të ditëve të fundit, përveç dëmeve tjera kanë shkaktuar mbi 100 prishje në rrjetin elektrik, duke bërë që shumë vende të...

Albin Kurti dërgon letër nga burgu i Lipjanit

Letër nga burgu i Lipjanit, drejtuar delegatëve të mbledhur në Këshillin e Përgjithshëm të Lëvizjes. Të dashur aktivistë dhe anëtarë të VETËVENDOSJE!-s, Të nderuar delegatë të...

Klasa e dytë bojkoton mësimin për shkak të mësueses

Që nga fillimi i javës, klasa e dytë e një shkolle në Prizren është duke e bojkotuar mësimin për shkak të mospajtimit me arsimtaren...

Tregon Valdete Daka, ja sa përqind e votuesve votuan deri në...

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka gjatë konferencës së dytë lidhur me rivotimin e komunës së Istogut bëri të ditur se deri...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË