Ambasada e SHBA në vendin tonë ka dhënë lajmin e mirë për të gjithë nxënësit e shkollave të mesme të cilat kërkojnë të përfitojnë bursë studimi për në Amerikë. “Apliko tani”, është thirrja e ambasadës. Nëse dëshironi të aplikoni duhet...
Në mars të vitit 2017, Facebook ndaloi të dhënat e përdoruesve që përdoreshin për mbikëqyrjen e qeverisë pas presionit nga grupet e lirive civile të shqetësuar rreth synimeve të disidentëve dhe protestuesve. Sipas Wall Street Journal, “Crimson Hexagon” ka "kontrata...
Bleona nuk harron të publikoj në adresën e instagramit foto provokuese për fansat. Me një stil Persian Bleona ka shfaqur format e saj të mbuluar me bizhu, por nga ana tjetër është tërësisht nudo. Ndërsa falenderonte personin që e krijoi këtë...
Nga Edison Ypi Zoti Pjetër, iu drejtua Ismail Kadareja, Pjetër Arbnorit gjatë një vizite në shtëpinë e Kadaresë ku veç Arbnorit ndodhesha dhe unë e ca të tjerë, a është e vërtetë se pas një kohe të gjatë në burg, i...
Pas akuzave në rrjet dhe në media për bashkëpunim me Kryetarin e Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, aktori Arben Derhemi ka dhënë për herë të parë mbas rastit një prononcim. Kujtojmë se Derhemi ishte një ndër aktorët kryesorë që...
Kam përshtypjen se nuk po intervistoj thjesht presidenten e Kroacisë por edhe një yll ndërkombëtar pas Kupës së Botës… Ah, nuk do ta quaja kështu. Unë isha një tifoze e futbollit dhe sigurisht tregova një krenari kombëtare, krenarinë për skuadrën...
Ditën e djeshme është ndaluar nga Policia rrugore Elmaz Haruni kreu i dëgës së Partisë Demokratike Gramsh. Duke mos iu përgjigjur thirrjeve të policisë, Haruni ka detyruar uniformat blu ta ndalojnë. Policia e ka ndaluar Kreun e PD-së Gramsh me arsyen...
Pas shumë kohësh në harresë, është rijetësuar shtëpia e pushimit në Velipojë, ku do të kalojnë pushimet fëmijët që jetojnë në institucionet e përkujdesit social në vend. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu vizitoi shtëpinë e pushimit...
Nga Ardit Rada Xhezair Zaganjori është një nga emrat që rrezikon përjashtimin nga radhët e drejtësisë, për shkak të mospërputhjeve që KPK ka gjetur në deklarimet e pasurisë së tij. I ardhur në krye të Gjykatës së Lartë në vitin...
“MOBIKE” biçikletat e famshme të promovuara nga Bashkia e Tiranës siç duket nuk po funksionojnë në interes të qytetarëve, por të ardhurave që marrin personat që fshihen pas tyre. Redaksia jonë prej dy ditësh tenton të komunikoj me numrin e...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË