Kronikë

LAJMI I FUNDIT/ Vdes princesha e Spanjës, e infektuar me koronavirus

Koronavirusi i ka marrë jetën së fundmi edhe princeshës së Spanjës, Maria Teresa. Ajo ishte 86 vjeç. Maria Teresa ka qenë princesha e familjes...

KORONAVIRUSI/ 2 viktima brenda 24 orësh në Spitalin Infektiv

Ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në spitalin Infektiv një pacient 67-vjeçar nga Tirana, i konfirmuar me COVID-19. 67-vjeçari ishte prej 10 ditësh i...

Shkrumbohet banesa, digjet brenda nëna që jetonte vetëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhurr në fshatin Poloskë të Devollit, ku një banesë është përfshirë nga flakët. Një banesë është përfshirë nga flakër në...

Në shtet rrethim nga COVID19, por droga dhe armët qarkullojnë ende…

Policia e Durrësit ka bërë të mundur finalizimin me sukses të operacionit “Bashkëpunimi”, ku janë  goditur dy raste të veprimtarisë kriminale në fushën e...

Durrës/ Hidhet nga kati i 6 i pallatit një banor, ndërron...

Është hedhur nga kati i 6 i pallatit ku banonte një qytetar i Durrësit, në lagjen në 17. Dyshohet se ngjarja ka...

Lirohet Vladimir Gjuta/ Dhunoi me çekiç kushëririn dhe i theu dhëmbët

Është liruar nga paraburgimi Vladimir Gjuta, i cili u arrestua më 4 janar, pasi akuzohej se kishte rrahur me çekiç kushëririn e...

Kush është ‘Markeliani i tmerrshëm’, truri i grabitjes së çiftit Laze

Ka përfunduar në pranga një nga autorët e plagosjes së çiftit Laze në Allias, ndërsa shpallet në kërkim i dyshuari tjetër. I arrestuari...

Përplasen dy makina në Rinas

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën e Rinasit. Sipas informacioneve të para mësohet se në aksident janë përfshirë dy...

Mizore/ Vrasja në Mallakastër, një nga autorët akuzohet se përdhunoi viktimën

Janë zbardhur të tjera detaje nga vrasja makabre e ndodhur disa ditë më parë në fshatin Gjerbës në Mallakastër, ku pasi i...

Elbasan/ Autovetura përplas biçikletën, një i plagosur në gjendje kritike

Një autoveturë është përplasur mëngjesin e sotëm me një biçikletë në aksin e rrugës kombëtare që lidh qytetin e Elbasanit me ish-Kombinatin...

Përcjellni GazetaOra.com

413,169FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË