Kronikë

Sulmoi fizikisht gruan dhe vajzën e tij, policia e arreston

Mbrëmë në Prishtinë një person ka sulmuar fizikisht gruan dhe vajzën e tij. Lexoni raportin policor mëposhtë: Është...

Mërgimtarit i vidhet BMW 730 në parkingun e diskotekës në Gjilan

Policia përmes një njoftimi ka bërë të ditur se dje një qytetari i është vjedhur një makinë, derisa i njëjti e kishte parkuar atë...

Gjykata i ndan, burrë e grua arrestohen nga Policia!

Se jemi "nona e vakive" si popull, e dijmë që jemi, por që arrestohen burrë e grua në të njejtën ngjarje ka ndodhur në...

Shetitet me të fejuarin, tjetri i vjen prapa dhe e kërcënon!

Në vendin tonë ndodh që edhe femrat që kërkojnë dhe kanë në dispozicion të gjitha të drejtat, nganjëherë dijnë edhe "të ngopen me dy...

Policia e kap me marihuanë dhe e liron!

Në trojet shqiptare marihuana si drogë është bërë si një lloj artikulli shumë i zakontë. Marihuanë më së shpeshti gjendet të blihet rrethshkollave fillore e...

Prostitucioni vlon në Kosovë. Ka arrestime të shumta…

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore (DHTQNJ), Njësitë për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore (NJHTQNJ), në rajonet...

Mbytet 19 vjecari, po peshkonte me vëllezërit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot, ku një 19-vjeçar është mbytur teksa peshkonte. Ngjarja ndodhi rreth orës 18:15 në lumin e “Brarit”. Nga të...

Defekt nga stuhia, 3 punëtorë plagosen ndërkohë që riparonin një nënstacion...

Tre punonjës të OSHEE në Vlorë janë plagosur, teksa po riparonin një defekt. Ngjarja e rëndë ndodhi në nënstacionin e ish-fabrikës se çimentos. Nënstacionikishte pësuar...

Përmbyset varka me turistë, humbin jetë 17 persona

Një ngjarje e rëndë është shënuar në liqenin e Missourit ku një varkë me turistë është përmbysur e për fat të keq 17 persona...

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Rrugore paralajmëron shoferat: Kush ka adrenalinë...

Ditët e verës përvec plazhit dhe pushimit kanë dhe problematikat e tyre. Një nga këto është dhe siguria në rrugë duke patur parasysh dhe...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË