11 C
Mitrovica
22 Gusht, 2017 - 07:03:01

Kronikë

Shpërthen zjarri në një ndërtesë në veri të Mitrovicës

Një ndërtesë është kapluar nga flakët sonte rreth orës 22:00 në rrugën “Filip Vishnjiq” në veri të Mitrovicës, ndërsa përveç dëmeve materiale nuk ka...

Në Turqi zjarr në hotel, njejtë si në Velipojë!

Zjarri që tani ka kapluar një hotel në vendpushimin e famshëm turk në Kemer, janë plagosur 14 persona, ndërsa 400 prej tyre janë evakuuar. Sipas...

Gjykata kroate ekstradon Ballist Morinën në Serbi, familjarët kërcënojnë me vetëflijim

Ismail “Ballist” Morina, i njohur për autorësinë e ngritjes së dronit në Beograd më nëntor të vitit 2015, vazhdon të jetë pas hekurave në...

Policia zvicerane bllokon autobusin kosovar: Ja çka “gjejnë”

Shumica agjencioneve të udhëtimit në Kosovë operojnë me autobusë të vjetëruar që nuk i plotësojnë as kushtet minimale për komunikacion apo destinacione të shkurtra,...

Shpërthim i fuqishëm në një restorant në Velipojë, 30 të plagosur...

Tridhjetë persona deri tani raportohen të plagosur pas një shpërthimi në një restorant në Velipojë, në Shqipëri. Mediat atje raportojnë se një bombolë gazi që...

Arrestohen tetë të dyshuar për marrje me prostitucion

Arrestohen tetë (8) persona të dyshuar për ‘mundësim në prostitucion dhe ofrim i lokaleve për prostitucion’, si dhe ‘marrje me prostitucion’ Policia e Kosovës, konkretisht...

Shitje e organizuar e ‘barit’ në Prishtinë dhe qytetet tjera

Ku shitet 'bari" nëpër qytetet e Kosovës? Shitja e substancave narkotike në Kosovë duket si një rrjet i organizuar mirë me lidhje vertikale me pushtetin...

Djaloshi me revole, kapet nga policia!

Në fshatin Çagllavicë të Prishtinës është arrestuar i dyshuari shqiptar, i mitur pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë e tij është gjetur dhe konfiskuar...

Nusja shqiptare i ik burrit serb, me taksi!

Ndodhi një gjë shumë e pazakontë. Në Preshevë nusja shqiptare e lë burrin serb, dhe ik me taksi. Me vete nusja shqiptare merr komplet...

Kanabisi në Mat, trafikanti kërcënon me armë prokurorin

Rojet e parcelave me kanabis në Mat, i kanë zënë rrugën dhe i kanë drejtuar armën prokurorit Abaz Muça. Ngjarja ka ndodhur ditën e...

JU REKOMANDOJMË

TOP PUBLIKIMET

- Advertisement -