6 C
Mitrovica
23 Shtator, 2018 - 02:24:02

Kronikë

E pabesueshme: Fshati kosovar pa rrymë që nga paslufta

Pak familje që jetojnë në fshatin Svircë të Kamenicës, nga paslufta jetojnë në terr dhe me rrugë të pakalueshme. Një trafo afër fshatit është vjedhur...

Kërkohet drejtësi për vrasjen e 17-vjeçarit në Prishtinë

Familjare, shokë dhe shoqe e të ndjerit Shkëlqim Pllana, i cili u therr me thikë më 10 dhjetor në rrugën “Gustav Majer” në...

Edhe kjo ndodh: Drejtoresha e qerdhes rrah edukatoren

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë, ku edukatorja e një kopshti, e quajtur Zana Brahimllari, është rrahur nga drejtoresha e kopshtit Laureta...

Familjarët kërkojnë mbi 1600 të pagjetur, 18 vjet zhgënjim me shtetin

Edhe 18 vjet pas përfundimit të luftës në vend mbi 1600 kosovarë ende figurojnë në listën e të pagjeturve. Institucionet e Kosovës, sipas familjarëve,...

Zjarr në një magazinë mobiliesh në Tiranë

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Jordan Misja” në kryeqytet. Menjëherë pas sinjalizimit të zjarrit në magazinë, shërbimi zjarrfikës ka dërguar drejt vendit të ngjarjes...

Ryshfet policit për të shmangur gjobën për rripin, arrestohet

Goditet një rast i “mitdhënies” në kryeqytet.Specialistët e Seksionit për Hetimin e Korrupsionit në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, arrestuan në flagrancë shtetasin Shpëtim...

Vdes 17 vjeçari i therur me thikë në Prishtinë

Policia e konfirmoi vdekjen e të riut 17 vjeçar në Prishtinë si pasojë e plagëve të marra me thikë. “Rreth orës 22:00 jemi njoftuar nga...

Alarmohen qytetarët nga kjo që ndodhi në Gjilan

Policia e Kosovës ka njoftuar se rruga “Nato 99” në Gjilan është arrestuar një person pasi ju gjenden 400 euro të falsifikuara. “Është arrestuar i...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË