6 C
Mitrovica
16 Dhjetor, 2017 - 15:44:00

Kronikë

Kanabisi në Mat, trafikanti kërcënon me armë prokurorin

Rojet e parcelave me kanabis në Mat, i kanë zënë rrugën dhe i kanë drejtuar armën prokurorit Abaz Muça. Ngjarja ka ndodhur ditën e...

Itali, arrestohet bosi i mafias

Policia italiane arrestoi një bos të mafias kalabreze, Ndrangeta, i cili nuk ishte lodhur të fshihej shume larg, por qëndronte në një dhomë sekrete...

Ryshfet policit për të shmangur gjobën për rripin, arrestohet

Goditet një rast i “mitdhënies” në kryeqytet.Specialistët e Seksionit për Hetimin e Korrupsionit në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, arrestuan në flagrancë shtetasin Shpëtim...

Vrasje në Shkodër e Korçë

Dy persona janë vrare paraditen e kësaj te enjteje në Shkodër e Korçë. Krimi i pare ndodhi ne qytetin verior, ne afërsi te malit...

Durrës, plumba 5 personave plagoset i dyshuari si vrasës

Vetëm pak ditë pasi kishte dalë nga burgu si i dyshuar për një tentativë vrasje, Alfred Skonja është sulmuar me armë në Durrës. Skonja ka...

Gjirokastër, këshilltarët bashkiakë godasin me shishe uji njëri-tjetrin

Mbledhja e Këshillit Bashkiak të Bashkisë së Gjirokastër është shoqëruar me debate të shumta e madje deri në përplasje midis tyre. Debati më i...

Tiranë, sekuestrohet 700 gr kokainë, 3 persona në pranga

Një sasi prej 700 gramë kokaine është kapur në Tiranë ndërsa në pranga kanë rënë 3 persona. Pas informacioneve të marra, efektivë të antidrogës kanë...

Sekuestrohen 90 kg heroinë, arrestohen dhe shqiptarë

Policia financiare e qytetit të Riminit ka shkatërruar një organizatë kriminale trafikantësh droge e përbërë nga shtetas italianë, shqiptarë e rumunë. Operacioni i koduar “100%”...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË