6 C
Mitrovica
16 Korrik, 2018 - 14:20:41

Kronikë

Hedh sprej në shkollë, alivanosen dy nxënëse

Policia ka arrestuar një të dyshuar në Mitrovicë pasi që për dy ditë rresht ka hedhur sprej brenda në shkollë. Si pasojë e helmimit nga...

Ja çfarë i ndodhi zyrtarit komunal që kreu marrëdhënie seksuale me...

Policia Rajonale e Ferizajt rreth mesditës të së mërkurës, ka intervistuar një zyrtar komunal (R.B) si të dyshuar për keqpërdorim të pozitës dhe të...

“Luftë” në Prishtinë, Policia gjuan me armë në drejtim të një...

Policia është detyruar që të shtijë me armë zjarri në gomat e një veture për ta ndalur atë. Ngjarja ka ndodhur sonte në Prishtinë në...

Zyrtari i komunës dyshohet se kreu marrëdhënie seksuale me një të...

Në komunën e Ferizajt në mesditë është intervistuar një person mbi dyshimet për keqpërdorim të pozitës dhe hapsirës zyrtare. Klan Kosova mëson se i intervistuari...

Shqiptarin e masakrojnë me thika, tentojnë t’i rrëmbejnë të dashurën

Një shqiptar është plagosur me thikë ditën e hënë në Athinë, pasi është sulmuar nga tre persona. Edhe pse ngjarja në fjalë ka ndodhur që ditën...

Falsifikoj para, kandidati i PDK-së për asambleist pranon fajësinë

Besim Rexhepi, kandidati i PDK-së për asambleist në Kuvendin Komunal të Vitisë, është arrestuar në fillim të janarit të këtij viti pasi dyshohej për...

Grabitet familja e varfër, u vidhen paratë që i morën nga...

Fitore Podvorica nga Podujeva jeton së bashku me tre fëmijët e saj në kushte të vështira, pas vdekjes së bashkëshortit tre muaj më parë...

Vdekja e punëtorit të KEK-ut në vend të punës – flasin...

Fehmi Salihu, punëtor i termocentralit “Kosova A”, ka vdekur të premten pas mesnate në vendin e tij punës. Ai ishte duke bërë kontrollin teknik të...

Policia arreston 6 persona

Këto vepra penale, kryesisht janë vjedhje të rënda dhe vjedhje të ndodhura në shtëpi, banesa dhe dyqane afariste të qytetarëve të Deçanit me rrethinë,...

Vdekja e punëtorit në Gjilan, ja çfarë ka ndodhur

Nga Ferizaj shkoi në Gjilan për të bërë punën e tij, shkarkimin e materialit ndërtimor. Por 61 vjeçari derisa po tentonte të zbrazte materialin...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË