6 C
Mitrovica
21 Tetor, 2018 - 15:43:37

Kronikë

Vdekja e punëtorit të KEK-ut në vend të punës – flasin...

Fehmi Salihu, punëtor i termocentralit “Kosova A”, ka vdekur të premten pas mesnate në vendin e tij punës. Ai ishte duke bërë kontrollin teknik të...

Policia arreston 6 persona

Këto vepra penale, kryesisht janë vjedhje të rënda dhe vjedhje të ndodhura në shtëpi, banesa dhe dyqane afariste të qytetarëve të Deçanit me rrethinë,...

Vdekja e punëtorit në Gjilan, ja çfarë ka ndodhur

Nga Ferizaj shkoi në Gjilan për të bërë punën e tij, shkarkimin e materialit ndërtimor. Por 61 vjeçari derisa po tentonte të zbrazte materialin...

LAJMI I FUNDIT: Vdes 23 vjeçari që vrau studenten në Tiranë

Aldison Belulaj, i cili qëlloi me armë zjarri mesditën e të dielës së kaluar 21-vjeçaren Arjela Murataj para portës së Fakultetit të Mjekësisë, ka...

Njësia Speciale me aksion në lokalet e natës, ja çka ndodhi...

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës pas mesnatës ka ndërmarrë një aksion për kontrollimin e disa lokaleve të natës në Prishtinë. Aksioni fillimisht ka filluar...

Rrëfim i prekshëm nga nëna: Nga gjaku i djalit m’u nxeh...

Në gjykimin ku babë e bir, Senad e Qëndrim Begu akuzohen për vrasjen e Sevdaim Sinanit dhe tri tentim-vrasje, dëshmuan dy nga viktimat e...

Gjyshi me lot e me dhimbje puth arkivolet e katër nipërve...

Mijëra qytetarë sot u dhanë lamtumirën e fundit pesë viktimave nga tragjedia e djeshme që ndodhi në Tetovë, ku humbën jetën katër fëmijë të mitur...

Pas 45 ditëve në koma, vdes i plagosuri në Skenderaj

D.S. nga Runiku i Skenderajt nuk u ka mbijetuar plagëve që kishte marrë më 8 dhjetor të vitit të kaluar. Ai ka vdekur dje në...

Vdes ish-pjesëtari i UÇK-së, dëshmitar kyç i masakrës së Çikatovës

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Xhafer Veliu ka ndërruar jetë në orët e mëngjesit të sotëm. Lajmin për vdekje e kanë bërë të...

Detaje të reja nga tragjedia ku humb jetën nga zjarri nëna...

Informacionet e para lidhur me tragjedinë në Tetovë flasin se shkak i zjarrit që përfshiu shtëpinë ishte kamini i vendosur në katin e dytë...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË