Kronikë

Pas një sëmundje të gjatë, ndahet nga jeta ish-eprori i UÇK-së

Është ndarë nga jeta ish-eprori i UÇK-së. Pas një sëmundje të gjatë, në moshën 51-vjeçare është ndarë nga jeta...

Vdekja e personit në sheshin e Prishtinës, policia jep detaje rreth...

Një person ka vdekur sot në mbrëmje në rrethana të dyshimta në Prishtinë. Ai është gjetur i alivanosur në sheshin “Nëna Tereza”, këtë e...

I vranë djalin e vetëm për një mbushës telefoni, rrëfimi prekës...

Marvi Mihali ishte djali i vetëm i atletit Pavllo Mihali. Dhimbja është e madhe dhe familja kishte hapur dyert e mortit. Në një reagim lidhur...

Aksident me fatalitet në magjistralen Gjilan-Prishtinë

Sipas një lexuesi të portalit online ‘Zëri.info’ para pak çastesh ka ndodhur një aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë. Lexuesi ka treguar se nga ky aksident ka...

Itali, arrestohet bosi i mafias

Policia italiane arrestoi një bos të mafias kalabreze, Ndrangeta, i cili nuk ishte lodhur të fshihej shume larg, por qëndronte në një dhomë sekrete...

Shpërthen zjarri në një ndërtesë në veri të Mitrovicës

Një ndërtesë është kapluar nga flakët sonte rreth orës 22:00 në rrugën “Filip Vishnjiq” në veri të Mitrovicës, ndërsa përveç dëmeve materiale nuk ka...

DRIDHJE: E vrajnë në makinë me tre plumba

Mesditën e sotme një ngjarje e rëndë tronditi Shkodrën. Një person u qëllua për vdekje me armë zjarri në fshatin Stom Golem. Viktima është Angjelin Shkambi,...

Konfirmohet: Gruaja në Skenderaj u vra për një telefon

Rasti i fundit në Skenderaj, ku mbeti e vrarë një grua dhe e plagosur motra bashkë me bashkëshortin, sipas pretendimeve të para të prokurorisë...

Reshjet e mëdha të borës, aksident i rëndë në Prishtinë

Një aksident trafiku ka ndodhur në Prishtinë afër sheshit “Bill Clinton”. Të përfshira në aksident janë dy vetura. Siç tregojnë për Periskopin dëshmitarë nga vendngjarja, aksidenti...

Ka kërcënuar në Instagram, arrestohet i riu nga Prishtina

"Trimat" e rrjeteve sociale nuk kanë të ndalur. Në mungesë së kulturës të së lexuarit, dhe në mungesë të diturisë në shprehje,...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË