6 C
Mitrovica
27 Maj, 2018 - 03:07:42

Kronikë

Çka po ndodh në Turqi? Hapet zjarr brenda një resorti turistik....

Të shtëna arme në një resort në Bodrum, Turqi. Mediat turke raportojnë se një person ka hapur zjarr në një klab, që ndodhej në...

Ngjarje e rëndë në Gjakovë

Në fshatin Damjan të Gjakovës, dy ditë më parë, rreth orës 22:30 ka ndodhur një tentim vrasje. Policia e Kosovës përmes një komunikate për media...

Shpërthen zjarri në një ndërtesë në veri të Mitrovicës

Një ndërtesë është kapluar nga flakët sonte rreth orës 22:00 në rrugën “Filip Vishnjiq” në veri të Mitrovicës, ndërsa përveç dëmeve materiale nuk ka...

Eksplodim në plazhë: Plagoset babai me dy fëmijë

Në plazhin Kavurotipes në vendpushimin më të popullarizuar grek Halkidiki, ka ndodhur një aksident në të cilin janë të plagosur disa pushues. Në një tendë...

Në Turqi zjarr në hotel, njejtë si në Velipojë!

Zjarri që tani ka kapluar një hotel në vendpushimin e famshëm turk në Kemer, janë plagosur 14 persona, ndërsa 400 prej tyre janë evakuuar. Sipas...

Gjykata kroate ekstradon Ballist Morinën në Serbi, familjarët kërcënojnë me vetëflijim

Ismail “Ballist” Morina, i njohur për autorësinë e ngritjes së dronit në Beograd më nëntor të vitit 2015, vazhdon të jetë pas hekurave në...

Policia zvicerane bllokon autobusin kosovar: Ja çka “gjejnë”

Shumica agjencioneve të udhëtimit në Kosovë operojnë me autobusë të vjetëruar që nuk i plotësojnë as kushtet minimale për komunikacion apo destinacione të shkurtra,...

Shpërthim i fuqishëm në një restorant në Velipojë, 30 të plagosur...

Tridhjetë persona deri tani raportohen të plagosur pas një shpërthimi në një restorant në Velipojë, në Shqipëri. Mediat atje raportojnë se një bombolë gazi që...

Prishtina dhe krimi e incidentet në 24 orëshin e fundit

Në 24 orëshin e fundit Prishtina ka pas disa vepra penale dhe ngjarje që e kanë aktivizuar Policinë e Kosovës. Në rrugë Rr. “Rexhep Luci”,...

Arrestohen tetë të dyshuar për marrje me prostitucion

Arrestohen tetë (8) persona të dyshuar për ‘mundësim në prostitucion dhe ofrim i lokaleve për prostitucion’, si dhe ‘marrje me prostitucion’ Policia e Kosovës, konkretisht...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË