6 C
Mitrovica
23 Korrik, 2018 - 03:36:52

Kronikë

Ky është viktima nga aksidenti në Arllat, ishte ushtar i UÇK-së

Aksidenti i mbrëmjes së 11 prillit në Arllat të Drenasit i ka marrë jetën ish-ushtarit të UÇK-së, Qazim Uka nga Topoja. Qazim Uka ka qenë...

Arrestohen ushtarët e Serbisë. U zunë me 120.000EUR kokainë

Policia e Negotinit (Serbi) arrestoi ushtarët e Ushtrisë së Serbisë, Aleksandar N. (26) dhe Zoran S. (26), si dhe Roberta A. me rreth 540...

Nesër fjala përfundimtare për vrasjen e Aulon Zekës

Gati 6 muaj pas vrasjes së nxënësit Aulon Zeka, mbrojtja e tre të miturve që po gjykohen lidhur me këtë rast dhe prokuroria do...

Llapjani kërcënon kunatën

Shkruan: Shqipe Pajaziti “Hajt se ta kallxoj unë ty qefin masi të shkojnë këta”, janë këto fjalët e kunatit drejtuar krye-familjares që rrit dy fëmijët,...

Autobusi del nga rruga në magjistralen Ferizaj-Prishtinë

Në magjistralen Ferizaj-Prishtinë , në fshatin Banullë ka dalë nga rruga. Arsyet e daljes nga rruga nuk dihen por dëshmitarë të rastit bë janë të...

Shkëmbi rrezikon banesat në Gjirokastër, evakuohen 20 persona

20 banorë në Tërbuq të Gjirokastrës u evakuuan gjatë natës, pasi një masiv shkëmbor që ndodhet në kodrën mbi fshat, rrezikon të shembet. Situata është...

VIDEO: Qytetari detyrohet të bëhet polic për ta zhbllokuar trafikun në...

Mjafton që pak të reshura të shiut t’i bllokojnë rrugët në Prishtinë, e institucionet përgjegjëse nuk po e shohin si problem të madh pasi...

Prokuroria kërkon paraburgim për Vali Corleonen

Prokuroria e Gjilanit ka kërkuar nga Gjykata Themelore e Gjilanit që të caktojë masën e paraburgimit ndaj Vali Corleones, i arrestuar sot nën dyshimin...

FOYO: Reshjet në vend, Mitrovica vërshohet nga lumi Sitnica

Reshjet e fundit kanë bërë që shumë vende të Kosovës të vershohen nga uji. Vërshimet kanë përfshirë edhe Mitrovicën. Një lexues i Indeksonline ka dërguar pamje...

Nxënësi i klasës së 10’të e ther mësuesin me thikë

Një nxënës i klasës së 10-të е ka therur me thikë mësuesin e tij, pas një përplasjeје paraprake gjatë orës së mësimit. Ngjarja ka...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË