Kronikë

Dyshohet se edhe avokati keqpërdori 16 vjeҫaren, Prokuroria jep detaje rreth...

Rasti i 16 vjeҫares nga Drenasi ishte rasti që tronditi tërë Kosovën. Prokuroria Themelore në Prishtinë njofton opinionin se,...

27 vjeҫari nga Prishtina që u privau nga jeta, dalin detaje...

Një ngjarje mjaftë e rëndë ka ndodhur në kryeqytetin e Kosovës. Pas ekzaminimit të vendit ku mbeti pa shenja...

Plagos 2 rumunë, 60 policë austriakë dhe me helikopter ndjekin kosovarin

Një aventurë si në filmat e Hollivudit mund të cilësohet operacioni i policisë në Austri për arrestimin e një 42-vjeçari nga Kosova,...

Djali humbi jetën në vendin e punës, vjen rrëfimi i dhimbshëm...

22 vjeҫari nga Suhareka humbi jetë në vendin e punës. Në kompaninë ku humbi jetën, Krenar Jemini punonte për...

Vdekja e djalit të hasretit, rrëfehet familja

Rrëfimi i familjarëve për Krenar Jeminin që vdiq dje – punonte 7 ditë të javës për t’i ndihmuar familjes.

Varroset babai me dy djemtë që vdiqën tragjikisht në Zhur

Familja Sopa nga Prizreni humbi tre anëtarë të familjes në aksidentin e djeshëm. Babai Ramiz Sope, 50 vjeç, bashkë...

Humb jetën ish-luftëtari i UҪK-së, ja kur do t’i jepet lamtumira...

Ka humbur jetën ish-luftëtari i UҪK-së, Halim Tolaj. Tolajt do t’i jepet lamtumira e fundit sot, në Prejlep të...

Tragjedia në Zhur të Prizrenit: Sot varrosen viktimat, babai me dy...

Pas kësaj ngjarje, ka reaguar edhe Policia e Kosovës e cila njoftoi se ka vazhduar angazhimin shtesë në kontrollimin e shpejtësisë në...

Tre persona humbën jetën në Zhur, arrestohet shoferi i kamionetës

Sot në një aksident tragjik në rrugën Prizren-Zhur humbën jetën tre persona. Një aksident tragjik ka ndodhur ditën e...

Historia rrëqethëse e familjeve nga Ferizaj, hasmëria mes vete ua mori...

Ky rast thuhet se ka ndodhur për arsye të hakmarrjes. Familja Rexha nga Ferizaj tashmë janë ngujuar. Krejt kjo...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË