Shpallje

Kronikë

Ryshfet policit për të shmangur gjobën për rripin, arrestohet

Goditet një rast i “mitdhënies” në kryeqytet.Specialistët e Seksionit për Hetimin e Korrupsionit në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, arrestuan në flagrancë shtetasin Shpëtim...

Itali, arrestohet bosi i mafias

Policia italiane arrestoi një bos të mafias kalabreze, Ndrangeta, i cili nuk ishte lodhur të fshihej shume larg, por qëndronte në një dhomë sekrete...

Arrestohen 5 persona për shfrytëzim prostitucioni

Pesë trafikantë kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës dhe tre të tjerë po ndiqen penalisht pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin akne tentuar...

Publikohen pamje tjera të rënda nga aksidenti në Komoran ku vdiqen...

Pak çaste pas raportimit për dy aksidente me fatalitet në rrugën Prishtinë-Pejë, afër Komoranit, në rrjete shoqërore janë publikuar pamjet të ndjeshme nga këto...

Shitje e organizuar e ‘barit’ në Prishtinë dhe qytetet tjera

Ku shitet 'bari" nëpër qytetet e Kosovës? Shitja e substancave narkotike në Kosovë duket si një rrjet i organizuar mirë me lidhje vertikale me pushtetin...

Arrestohen tetë të dyshuar për marrje me prostitucion

Arrestohen tetë (8) persona të dyshuar për ‘mundësim në prostitucion dhe ofrim i lokaleve për prostitucion’, si dhe ‘marrje me prostitucion’ Policia e Kosovës, konkretisht...