Kronikë

Vritet sportisti shqiptar në Siri (FOTO)

Viktima e radhës nga lufta në Siri është një sportist shqiptar nga Shkupi. Ai quhet Adem Kamberi, i cili ka qenë boksier në klubin...

Një i vdekur e pesë të lënduar në një aksident afër...

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ndodhi në fshatin Cërnicë të Gjilanit, ndërsa pesë të tjerë kanë mbetur të...

“Kurvat” që të fusin në “gjakmarrje”

Skamja dhe pamundësia e shikimit të përparimit duke jetuar në Kosovë, sjell në mendjen e njerëzve shumë mënyra të ndryshme për të ardh deri...

Pallati mund të rrënohet, prokuria NIS hetimet!

Prokuroria e Gjirokastrës nisi hetimet për zbardhjen e shkaqeve që çuan në rrëshqitjen e kodrës në lagjen “Punëtori” duke rrezikuar pallatin pesë katësh. Shkak i...

Ish-ministri dënohet me tetë vite burg për korrupsion

Ish-ministri rus i Zhvillimit Ekonomik, Aleksei Uljukajev, është shpallur fajtor për korrupsion nga gjykata “Zamoskvoretskiy” në Moskë, për pranimin e një zarfi me dy...

Të paguaj 20.000 euro në këmbim të jetës, ky ishte kërcënimi...

Në Kamenicë një person ka raportuar se përmes telefonit. Ka pranuar një SMS ku është shantazhuar nga persona të panjohur të cilët i kanë kërkuar...

Gjykata i ndan, burrë e grua arrestohen nga Policia!

Se jemi "nona e vakive" si popull, e dijmë që jemi, por që arrestohen burrë e grua në të njejtën ngjarje ka ndodhur në...

Tragjedia në Pejë: Nëna, vajza dhe halla humbin jetën në aksident

Dhjetëra persona nga fshati Nabërgjan i Komunës së Pejës, në orët e para të pasdites së sotme ia kishin mësyrë shtëpisë së familjes Sukaj...

Tre të vdekur në dy aksidente në Komoran!

Policia e Kosovës ka konfirmuar për portalin Koha.net se tre persona kanë vdekur në afërsi të Komoranit në dy aksidente të ndara. Daut Hoxha, zyrtar...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË