Kronikë

Policia zvicerane bllokon autobusin kosovar: Ja çka “gjejnë”

Shumica agjencioneve të udhëtimit në Kosovë operojnë me autobusë të vjetëruar që nuk i plotësojnë as kushtet minimale për komunikacion apo destinacione të shkurtra,...

Shpërthim i fuqishëm në një restorant në Velipojë, 30 të plagosur...

Tridhjetë persona deri tani raportohen të plagosur pas një shpërthimi në një restorant në Velipojë, në Shqipëri. Mediat atje raportojnë se një bombolë gazi që...

Prishtina dhe krimi e incidentet në 24 orëshin e fundit

Në 24 orëshin e fundit Prishtina ka pas disa vepra penale dhe ngjarje që e kanë aktivizuar Policinë e Kosovës. Në rrugë Rr. “Rexhep Luci”,...

Arrestohen tetë të dyshuar për marrje me prostitucion

Arrestohen tetë (8) persona të dyshuar për ‘mundësim në prostitucion dhe ofrim i lokaleve për prostitucion’, si dhe ‘marrje me prostitucion’ Policia e Kosovës, konkretisht...

Shitje e organizuar e ‘barit’ në Prishtinë dhe qytetet tjera

Ku shitet 'bari" nëpër qytetet e Kosovës? Shitja e substancave narkotike në Kosovë duket si një rrjet i organizuar mirë me lidhje vertikale me pushtetin...

Djaloshi me revole, kapet nga policia!

Në fshatin Çagllavicë të Prishtinës është arrestuar i dyshuari shqiptar, i mitur pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë e tij është gjetur dhe konfiskuar...

Nusja shqiptare i ik burrit serb, me taksi!

Ndodhi një gjë shumë e pazakontë. Në Preshevë nusja shqiptare e lë burrin serb, dhe ik me taksi. Me vete nusja shqiptare merr komplet...

Kanabisi në Mat, trafikanti kërcënon me armë prokurorin

Rojet e parcelave me kanabis në Mat, i kanë zënë rrugën dhe i kanë drejtuar armën prokurorit Abaz Muça. Ngjarja ka ndodhur ditën e...

Itali, arrestohet bosi i mafias

Policia italiane arrestoi një bos të mafias kalabreze, Ndrangeta, i cili nuk ishte lodhur të fshihej shume larg, por qëndronte në një dhomë sekrete...

Ryshfet policit për të shmangur gjobën për rripin, arrestohet

Goditet një rast i “mitdhënies” në kryeqytet.Specialistët e Seksionit për Hetimin e Korrupsionit në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, arrestuan në flagrancë shtetasin Shpëtim...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË