6 C
Mitrovica
23 Tetor, 2018 - 15:14:09

Mix

“Panama Papers” dhe aferat e krimit dhe të korrupcionit në Kosovë

Këtyre ditëve dëgjuam për dosjën voluminoze të “Panama Papers’ ku figurojnë shumë figura botërore të cilët kan përfituar në mënyrë të paligjshme .Kjo aferë...

18 Vite pa Heroin e UÇK-së Veli Nocaj

Gjaku i derdhur per liri , clirim dhe bashkim Kombetar i deshmoreve ne te gjitha etapat historike eshte meritor per ne , fale lufterave...

Zoti dhe krimineli

Gjykatësit fetarë nuk dëshirojnë ta vrasin kafshën sepse presin që ajo më parë të përulet pranë tyre. Ja fetari i zbehtë e ka ulur...

Inaugurimi i Thaçit në shesh, sprovë për opozitën, test i fundit...

Mbase për një president unifikues, të zgjedhur nga vota e popullit, të dashur dhe të përkushtuar ndaj qytetarëve të vendit, të pranuar nga të...

Rinia dhe Feja

Feja është rruga, e cila na mëson dhe na edukon të bashkëjetojmë mes paqes, drejtësisë, dashurisë, lumturisë etj, dhe na ndalon rreptësisht kryerjen e...

Avokati shqipëtar qe ishte ne procesin gjyqësor të Milosevicit në Hagë

Siq dimë nga historia e themelimit  Gjykata e Hagës ishte instanca dhe instucioni Gjyqësor me jurdikison ndërkombëtare për gjykimet e aktereve në vatrat e...

Kosova dhe diletantizmi politik

Kur në krye të pushtetit katapultohen njerëzit e pa integritet, njerëzit pa begraund, edhe i gjithë sistemi funksionin më defekte të mëdha.Kosova është mbytur...
Pranvera Shehaj

Koha për Reganizmin

Nuk eshte fenomen i rralle adoptimi i modeleve politike, aq me teper kur nje lider kerkon te ndjeke profilin e dikujt qe ka bere...

Turqia, Palestina dhe Bota Arabe, Vende Proserbosllave

Historia na meson drejte ani pse trushpelaret dhe shpellaret xhonturqit shqipefoles e arabofilet antishqiptarizmin mundohen te mjeret te na shesin per shqiptarizim . Ne Perandorine...

Aplikacioni Tirana Ime përballë marketingut bashkiak!

Jam detyruar si cdo qytetar i Tiranës për të shprehur pakënaqësit e mia apo problematikat që na hasen ,si në infrastrukturë ashtu dhe në...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË