Pranvera Shehaj

Botë e antivlerës

Si hija e panjohur e se shkuares, vertiten vlerat njerezore sot. Ekzistenca e te çmueshmes po shuhet ngadale, pa u ndjere, ashtu si pluhuri i nje magjie aq hyjnore sa dhe te pabesueshme. Dhe ne, jemi si maska te...
Akumulimi i të këqijave për 17 vite qe nga paslufte shkatërruan çdo vlerë, përmbysi çdo ëndërr dhe humbi edhe atë pak shpresë të cilët kishin jetuar me vite qytetarët tanë për një jetë më të mirë. Ndonëse gjeneratat para...
Premotove shume por nuk bere asgje , Komuna e Pejes eshte shenderruar ne cirk nga Kryetari , nenkryetari dhe strukturat tjera te ketyre dilinxhinjeve . Qe gati tre vite ky pushtet e ka lene Pejen zorre qorre te Kosoves ,...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË