6 C
Mitrovica
27 Prill, 2018 - 08:18:09

Mix

Klan Kosova trillon lajmin përmes ish-simpatizantes së Lëvizjes Vetëvendosje!

Boiken Abazi nga Levizja Vetëvemdosje përmes profilit të tij në Facebook sqaron qështjen që Klan Kosova ka bërë lajm: Lexoni tekstin mëposhtë: Gazetarja që ka bërë...

Kçiqi 100% përkrah Agim Bahtirin për Kryetar të Mitrovicës

Sot koalicioni i madh në Mitrovicë ka organizuar takim me banorët e Kçiqit ku është vërtetuar se Kçiqi është 100% në përkrahje që Agim...

KY ËSHTË KABINETI I VALDETE IDRIZIT DHE PDK-SË(FOTO)

Valdete Idrizi ka treguar para simpantizatve të PDK’s emrat e kabinetit të drejtorave që do ti emron nëse ajo behet kryetare e Mitrovicës, raporton...

“PLISAT” protestojnë, “SKIFTERAT”djegin flamurin maqedon, “TORCIDA” heshtë!

Mbrëmjen e kaluar tifo grupi “Skifterat” nga Gjilani kanë djegur flamurin maqedonas. Ky veprim u bë si kundërshtim në lidhje me dënimin e “Grupit...

Bekim Brestovci zgjedhet drejtor- menagjuas i Unionit të bizneseve shqiptaro-gjermane

Në takimin e kryesisë së Unionit të bizneseve të mbajtur me datë 26.10.2017, të kryesuar nga kryetari i Unionit, zotëri Nazmi Viqa, u fillua...

Terri “zdrit” hajnat e kriminelët në Mitrovicë: Provojnë të blejnë vota!

Lëvizja VETEVENDOSJE! Qendra në Mitrovicë, është duke ndjekur me shqetësim të thellë procesin e votimit në te gjitha vendvotimet e Komunës së Mitrovicës. Janë evidentuar...

Në Mitrovicë hajnat e kriminelët filluan “Trenin Bullgar” për blerje të...

Dalja masive e qytetareve ne mbështetje te Lëvizjes VV në Mitrovicë po shkakton pasiguri për subjektet oponente, sidomos subjektet që kane histori të keqpërdorimit...

Vetëvendosje në Mitrovicë denoncon vjedhjen e fletëvotimeve

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë njofton se komisionerët e saj në qendrat e votimit në pjesë të ndyshme të qytetit të Mitrovicës kanë...

Intervistë me Drejtorin për Kulturë, Rini dhe Sport në Komunën e...

Në vazhdën e intervistave tona me kandidatët për asamble komunale të Mitrovicës, nga LVV-ja, kësaj radhe kemi zgjedhur Drejtorin për Kulturë, Rini e Sport,...

Faton Feka, aktivist i palodhshëm në të mirë të qytetit të...

Në një intervistë të shkurtër me aktivistin e kamotshëm e të palodhur të VV-s në Mitrovicë, Faton Feka, ne mësuam se si ai angazhohet...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË