Shpallje
FIFA ka publikuar listën e kandidatëve për çmimin trajneri më i mirë i vitit 2018. Kjo listë përbëhet nga trajneri që ngriti Kupën e Botës, Didier Deschamps, fituesi i Champions League, Zinedine Zidan, trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ai...
Anglia është gjysmëfinalistja e tretë e këtij Botërori, e cila e siguroi biletën pasi mundi me rezultatin e pastër 2-0 Suedinë, që i thotë tashmë lamtumirë këtij kompeticioni. Anglezët ishin më superior në 45 minutat e para duke krijuar disa...

Barça “rrëmben” Malcom

Ishte nisur drejt Fiumicinos për të kryer vizitat me Romën dhe për të firmosur kontratën, por braziliani malcom ndryshoi destinacion papritur. Një ndërhyrje e Barcelonës, që rriti menjëherë ofertën për kartonin e tij, bëri që klubi i Bordosë të autorizonte...
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në një fshat në Lushnjë, ku një 46-vjeçar ka ndërruar jetë në një aksident. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se shtetasi me inicialet K.T., ka dalë nga rruga teksa drejtonte një...
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka bërë një bilanc të faktit sesi po ecën ekonomia shqiptare në këtë periudhë. Ai tha se sektori bankar ka një përmirësim të vazhdueshëm, teksa theksoi...
Në “Luzhniki” të Moskës do të luhet finalja e madhe e Kupës së Botës, mes Francës dhe Kroacisë, duke i dhënë und kështu edhe këtij Botërori të mbushur me surpriza dhe çudira. Për fat të mirë, asnjëra nga skuadrat nuk...
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me futbollistin e Kombëtares Ansi Agolli, i cili luan edhe me ekipin e Karabakut në Azerbajxhan. Meta i ka shprehur mirënjohje futbollistit për arritjet dhe përkushtimin e tij në 73 ndeshjet...
Barcelona vijon të kryesojë në kampionat dhe në Champions League. Sezoni i katalanasve po ecën në mënyrën e duhur, por gjatë këtyre ditëve të pushimit të kampionatit për shkak të ndeshjeve të Kombëtareve, një anekdotë po...
Diego Armando Maradona ka habitur të gjithë teksa ka deklaruar se Brazili do të shpallet kampion bote. Legjenda argjentinase nuk i ka kursyer fjalët e mira për ‘Seleçaon’, gjithashtu ka thurur lavde dhe për trajnerin Tite. “Brazil-Meksikë më pëlqeu, ishte...

Ancelotti kërkon Di Marian te Napoli

Ancelotti kërkon të rikthehet tek suksesi në Serie A dhe Champions League, e këtë kërkon ta arrijë me ekipin e tij të ri, Napolin, një ekip që vitet e fundit ka njohur vetëm rritje. E për t’ia arritur synimit të...