Shpallje
Sa na kushton të gjithëve ne dëmtimi i një objekti publik, duke përfshirë këtu rrugët ,trotuaret, institucionet madje dhe gardhet rrethues apo banerat informues shpesh herë të vendosura në zona tek të cilat kryen investime publike.Marr shkas të reagoj...
Disa nga karakteristikat e gjarpërit ngjasojnë shumë edhe me njeriun, kryesisht kur ai është helmues ndaj armikut.I tillë u quajt Hashim Thaçi në kohën e luftës në Kosovë, për të marr primatin e Ushtrisë Çlirmitare të Kosovës, automatikisht për...
Pranvera Shehaj

Botë e antivlerës

Si hija e panjohur e se shkuares, vertiten vlerat njerezore sot. Ekzistenca e te çmueshmes po shuhet ngadale, pa u ndjere, ashtu si pluhuri i nje magjie aq hyjnore sa dhe te pabesueshme. Dhe ne, jemi si maska te...
Akumulimi i të këqijave për 17 vite qe nga paslufte shkatërruan çdo vlerë, përmbysi çdo ëndërr dhe humbi edhe atë pak shpresë të cilët kishin jetuar me vite qytetarët tanë për një jetë më të mirë. Ndonëse gjeneratat para...

Përcjellni GazetaOra.com

416,850FansaPëlqeje
3,349NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË