Shpallje
Nga Mikaela Minga/ Kohët e fundit, muzika tallava është bërë e suksesshme në tregun muzikor shqiptar. Këtij suksesi komercial i është bashkëngjitur një qëndrim jashtëzakonisht kritik ndaj saj. Muzikantë, artistë dhe jo vetëm kanë artikuluar skepticizmin e tyre, shpesh me ngjyrime intolerance...
Barcelona dhe Neymar me sa duket nuk mund të bëjnë pa njëri-tjetrin.Pas largimit nga klubi katalanas për te Paris-Saint German tentativat për të rikthyer brazilianin në Spanjë kanë qenë të shumta, por klubi francez bllokoi çdo transferim.
Lirohet këngëtari Aleksandër Gjoka, i cili u arrestua dje pasi u kap nga policia teksa drejtonte mjetin në gjendje të dehur. Gjykata e Tiranës ka dhënë sot vendimin në favor të Gjokës, duke e liruar atë....
Moti i keq ka ndikuar edhe në ndeshjet e futbollit shqiptar.Është ndërprerë ndeshja mes Flamurtarit dhe Teutës që luhet në kuadër të javës së 17-të. Shkak u bë moti i keq i cili ka “mbërthyer” Vlorën. Në...
Organizatorët e Lojërave Olimpike që do të mbahen më 2020 në Tokio ende nuk kanë vendosur se kush do të paguajë për bartjen e maratonës së vrapimit në qytetin verior, Saporo. Ata kanë thënë se këto Lojëra...
Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka marrë vendimin për të përjashtuar ekipin e Shkumbinit nga çdo aktivitet futbollisitk për këtë sezon. Ky vendim erdhi si pasojë e dhunës së ushtruar ndaj arbitrit të ndeshjes...
Sot në orën 20:00 luhet një nga ndeshjet më të mëdha të futbollit botëror.Në “Camp Nou” Barcelona pret Realin e Madridit në një përballje që pritet të dhurojë spektakël. Mes valës së protestave që kanë përfsirë Katalonjën...
Mbrëmjen e nesërme luhet një nga ndeshjet më të mëdha të futbollit në botë.Në Camp Nou Barcelona pret Realin e Madridit për të vendosur se kush do mbetet në krye pas përballjes. Të dyja...
UEFA ka gjobitur Shqipërinë për shkak të vërshëllimave të tifozëve kuq e zi gjatë kohë kur ekzekutohej himni francez në ndeshjen që u zhvillua pas kohë më parë në “Air Albania” Pesë mijë euro është shuma...
Jeta dhe vdekja përplasen ashpër në zemrën e Bulqizës; miniera , pasuria e qytetit, i ftohti dhe minatorët që nëntori i gjeti në grevë dhe me një sindikatë të re. Sindikata e Minatorëve të Bashkuar të Bulqizës,...

Përcjellni GazetaOra.com

416,820FansaPëlqeje
3,349NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË