Parashutistët e Federatës Aeronautike, me një performancë të jashtëzakonshme me flamuj kanë fluturuar sot mbi qiellin e Prishtinës. Ishin katër parashutistë të cilët ateruan mbi qiellin e kryeqytetit në kuadër të aktiviteteve për nder të dhjetë vjetorit të pavarësisë së Kosovës, raporton “Zëri.info”. Spektakli me...
Dhjetë shenja të qarta se ai çmendet pas jush… Ju buzëqesh Dhe këtë jo vetëm kur dëshiron të përfitojë diçka nga ju. Me juve bisedon gjatë, madje shumë gjatë Zakonisht pjesëtarët e gjinisë mashkullore nuk flasin shumë, derisa nuk gjejnë dikë...
Se ka futbollistë të Kosovës gjithandej nëpër botë, nuk ka dyshim, dhe se një prej yjeve në ngritje është edhe futbollisti Denis Tara. Futbollisti 15 vjeçar Denis Tara, është familjarisht nga Kosova por i...
Një nga duelet më interesante të kësaj jave është ai mes Milanit dhe Arsenalit, që zhvillohet në kuadër të Europa Leagues. Interesimi për këtë përballje është shumë i madh sa që tifozët e Milanit duhet të presin për të blerë...
Në lidhje me shpërnguljen e Shqiptarëve në Srem, Noel Malcolm në veprën e tij ”Kosova një histori e shkurtër”, citon autorin Boethius: “Kelmendasit të cilët arritën në territorin habsburgas u inkorporuan si ushtarë të “kufitarit ushtarak” austro-hungarezë: atyre  dhe...
Vendi është përfshirë sërish nga lëkudjet, në vazhdimësi të këtyre dy ditëve, ndërsa magnituda ka qenë më e vogël se 4. Ndërkohë rreth orë 17:28 kanë qenë lëkundjet e fundit, por kësaj here epiqendra ka qenë në Jalë, Himarë, me...
Shkruan: Skender Jashari Në një  vend, që populli nuk mendon  për  ardhmërinë e tij, por më shumë i jep  rëndësi “amshimit”, objekteve  fetare, në  vend  që  t’i jepnin  rëndësi  Ardhmërisë së popullit të tij, është  i destinuar për shumë dështime...
Një vrasje në tentativë ka ndodhur dje në Mitrovicë. Sipas Policisë, fillimisht ishte raportuar se A.S, 17 vjeçar, ka kërkuar ndihmë në Spitalin Rajonal Mitrovicë pas lëndimeve të marra nga një mjet i mprehtë. Njësia patrulluese ka kontaktuar vikitimën dhe në...
Një 16-vjeçar ka ndërruar jetë pasi u qëllua me thikë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrës, ku një 16-vjeçar ka ndërruar jetë pasi u qëllua me thikë nga një bashkëmoshatar. Ngjarja e rëndë ka...
Një tifoz i Manchester United është duke pretenduar se ka parë sot (e mërkurë) superyllin Alexis Sanchez në kampin stërvitor Carrington. Përdoruesi i llogarisë @NwokeMiracle në rrjetin social Twitter ka pyetur faqen zyrtare të Manchester United këtë mëngjes: A është...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË