E premte, 14 Gusht, 2020

Mix

Jehona e fejesës dhe martesës së Mbretit Zog I nga Mati në gazetat franceze të 1938

Aurenc Bebja, * Blogu © Dars (Klos), Mat – Albania  / Francë, 24 Gusht 2016 Në pritje të dasmës mbretërore të Naltmadhnisë së tij, Princ Leka II, gjatë 8 tetorit të këtij viti, solla për lexuesin matjan dhe shqiptar në...

Si mund të bëhesh i mir me të gjithë njerzit!

Gjatë gjithë jetës sime kam bëre mijera eksperimente të ndryshme vetëm të arrij në një pik perfundimtare ! Fatkeqshisht në disa raste nuk munda ta arrij atë që parashikova ! Studimi i fundit i cili me ka deshtuar dhe...

Plazhi Jales, pushtohet nga KPVevents

Jala, fshati në jug të Shqipërisë, rreth 8km para Himares, siq duket të rinjtë prishtinas kanë vendosur ta pushtojnë masovikisht. Udhëtimi i parë do të organizohet me datën 5 Gusht dhe do të jetë udhëtim 3 ditor, çmimi për person...

Perse shtate milione shqiptareve nuk u lejohet gjuha dhe shkolla Shqipe ne Turqi…?

*NJE POPULL NUK SHTYPET BARBARISHT ME DHUNE QOFTE ME HU GARDHI,HU BIKI BILE AS ME HANXHAR E SAKICE (SEPATE). Kete  e kane pruvuar shume pushtues shekullor qe nga mesjeta e deri sot,qe nga osmanet,dergutet e Sulltan Sulejmanve te Top...

Hapet në Vuthaj hoteli “Kulla Rosi’

Foto e parë Nga: Esad Gjonbalaj Në fshatin Vuthaj të Plavë Gucisë u hap Hoteli i par turistik “Kulla Rosi”.  Është ky një investim shume domethënës i kompanisë Rosi  me seli ne Guci, dhe pronar bashkëvendësin tone Ujk R Gjonbalaj i...
- Advertisement -

Latest News

Humb jetën kolonel Shena, zv.ministri Koçi: Do mbetesh ushtarak i shkëlqyer,nuk mundëm ta shpëtonim nga kthetrat e leuçemisë akute

Marjon Gorica Është ndarë nga jeta ditën e sotme, kolonel Shena, një ushtarak i mirënjohur me një kontribut të çmuar,...
- Advertisement -

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet e virgjër të Durrësit. Pa...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...