Piazza Affari është  në një ulje, më e keqja që së paku nga fillimi i viteve '80, që hodhi poshtë miliarda kapitale. Rënia e sotme i kushton bursës së Milanos 84.27 miliardë. Kapitali i listës milaneze bie...
Nga Artan Fuga Përse nuk ndryhemi brenda? Shqetësohen se njerëzit qendrojnë në rrugë, kafene a sëbashku ndërkohë që përballja me virusin duhet t’i mbyllte në shtëpi!!! Mos u...
Deklaratë e Drejtoreshës së UN Women, Phumzile Mlambo-Ngcuka, në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Gruas 2020 është vit i madh për barazinë gjinore. Frytet e barazisë gjinore nuk i vjelin vetëm gratë dhe vajzat,...
Nga Valeria Gedaj Bullizmi është një fenomen social shumë i përhapur në ditët e sotme. Ka zaptuar jetën e çdo adoleshenti përgjithësisht dhe askush nuk e vë re. Bullizmi nuk është vetëm sjellja agresive...
Federata Angleze e Futbollit, ka marrë masa për ndalimin e përhapjes së Koronavirusit. Nisur nga kjo fundjavë, nuk do të bëhet më shtrëngimi i duarve mes lojtarëve me njëri-tjetrin dhe arbitrat, ritual ky i zakonshëm para çdo...
Portieri spanjoll Iker Casillas është duke u hetuar për për pastrim parash dhe shmangie të taksave. Autoritetet portugeze kontrolluan shtëpinë e ish-portierit të Portos si pjesë e një hetimi që ka përfshirë disa futbollistë, klube futbolli, avokatë dhe agjentë futbollistësh.
Është hedhur nga kati i 6 i pallatit ku banonte një qytetar i Durrësit, në lagjen në 17. Dyshohet se ngjarja ka ardhur si pasojë e depresionit ndërkohë që shtetasi A.P., 58 vjeç, ka ndërruar jetë.
Ka nisur hedhja e shortit të Ligës së Kombeve në Amsterdam për edicionin 2020-2021. Shqipëria dhe Kosova bëjnë pjesë në Ligën C të Nations League. Me sa duket për Shqipërinë shorti ka qenë me fat, ndërsa kosova...
Orges Shehi është trajneri i ri i Kukësit. Ish-futbollisti dhe trajneri I Skënderbeut është konirfmuar në detyrë pas shkarkimit të Shpëtim Duros. Shehi ka firmosur një kontratë deri në vitin 2021. Ditën e sotme është bërë edhe prezantimi I tij, ku...
Avokati Altin Goxhaj ka bërë një postim në Facebook lu paralajmëron strategjinë e shpopullimit të vendit dhe ardhjen e emigrantëve nigerianë. Ai e lidh këtë me situatën e koronavirusit duke thënë se teksa ne frikësohemi, këtu po futen emigrant nga...

Përcjellni GazetaOra.com

413,281FansaPëlqeje
3,343NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË