6 C
Mitrovica
19 Mars, 2018 - 05:27:46

Mix

Zeka: Do të doja që koleget deputete të debatojnë se si...

Deputeti i NISMA-s, Milaim Zeka, në seancën ku po diskutohet për dhunën në familje dhe për të drejtat e grave, ka thënë se shoqëria...

”Vetëvendosje” mund ta largojë Shpend Ahmetin nga pozita e kryetarit

Një ditë pas dorëheqjes së kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti nga të gjitha funksionet e tij brenda Lëvizjes Vetëvendosjes, anëtarë të këtij...

Thaçi publikon foto me Adem Jasharin, plasin akuzat e rënda: Tregoi...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në profilin e tij në facebook, ka publikuar foto me komandantin legjendar Adem Jasharin. Por, me postimin e këtyre...

Gra që kullosin. Ma hanksh. Oj zojë mos klith – Fjalori...

Në Kuvendin e Kosovës sot po mbahet seancë e jashtëzakonshme për dhunën në familje kur njëherit është edhe Dita Ndërkombëtare e Gruas, 8 Marsi. Para...

Dallimi i “Babës Haxhi” dhe “Babës Ilmi” në ndarjen e pasurive...

Ndryshe nga babai i kryeministrit Ramush Haradinaj, Ilmiu, i cili pronat familjare ua ka ndarë vetëm djemve, babai i Presidentit të Kosovës, babai i...

SËRISH VJEN MARSI – ÇDO DITË ËSHTË 8 MARSI

Aktivistet dhe aktivistët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! më 8 mars në ditën ndërkombëtare të gruas, kanë zhvilluar një aksion simbolik duke shkruar tri parulla...

Rast tipik se si shumë portale kërcënohen me telefonata!

Shkruan: Marjon Gorica Të veprojnë institucionet, askush nuk mund ta cënoj lirinë e medias! Ja me cfarë jam përballur sot Po na bëjnë presione cdo ditë,...

Mbi dorëheqjen e Shpend Ahmetit nga Lëvizja

Përmes një komunikate Lëvizja Vetëvendjse është prononcuar në lidhje me largimin e Shpend Ahmetit nga ky subjekt politik. Lexoni të plotë komunikatën mëposhtë: Morëm vesh,...

131 vite nga hapja e shkollës shqipe

Nga mësues të përndjekur, që me ngulm dhe përkushtim të pakusht jepnin kontributin e tyre edhe në kohë të vështira të pushtimit, këtu e...

Liberalizimi i vizave: padrejtësi, keqinformim, mashtrim (VIDEO)

Zyrtarët e BE-së kanë bërë padrejtësi karshi Kosovës në lidhje me një nga dy kushtet që kanë vendosur për liberalizimin, por ata e thonë...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË