Real Madridi i ka dërguar Chelsea ofertën e parë për Eden Hazard, e cila kap koston e 115 milionë eurove. Lajmin e ka konfirmuar gazetari italian Nicolò Schira. Sipas të njëjtit, oferta në fjalë ndonëse nuk është e kënaqshme...

ICC, Bayerni përmbys 3-1 PSG-në

Bayerni i Mynihut fiton me përbysje 3-1 ndaj PSG në sfidën e dytë të International Champions Cup, që u zhvillua në Klagenfurt të Austrisë. Pas fitores minimale të Dortmundit ndaj Manchester City-t, kampionët në fuqi të Bundesligës janë skuadra...
Menjëherë pas fitimit të të drejtës për të marrë pjesë në kupat e Europës, vendim i marrë nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv të Lozanës, Milani ka zhvilluar mbledhjen e aksionerëve paraditen e së shtunës. Paolo Scaroni do të jetë presidenti...
Sebastian Vettel “fluturon” në shtëpi dhe siguron Pole position-in në provat zyrtare të Çmimit të Madh të Hockenhaimit, në Gjermani, pavarësisht reshjeve të shumta që shtynë për disa momente daljen e makinave në pistë. Piloti gjerman i Ferrarit regjistroi një...
Mercedes nuk do ndryshojë as në sezonin e vitit 2019 pasi do të vazhdojë bashkëpunimin me dyshen Hamilton-Bottas. Pas kampionit në fuqi të botës, Lewis Hamilton i cili rinovoi kontratën me shigetat e argjendta deri në vitin 2020, ka...
Ditët e verës përvec plazhit dhe pushimit kanë dhe problematikat e tyre. Një nga këto është dhe siguria në rrugë duke patur parasysh dhe rritjen e fluksit të mjeteve në akset kryesore, sidomos ato të jugut. Policia është gjithmonë...
Një sherr masiv ka ndodhur mesditën e së premtes në bulevardin Vlorë-Skelë. Sipas burimeve nga vendi i ngjarjes, disa të rinj janë konfliktuar me njërit-tjetrin ku për pasojë janë lënduar 2 persona. Sipas dëshmitarëve nga vendi i ngjarjes të rinjtë janë...
Gjate dites se neserme, babai dhe perfaqesues ligjor te Eden Hazard do te zhvillojne nje takim me drejtuesit Madrilen te cilet do te bejne nje oferte prej 125 milion eurosh per sherbimet e tij. Negociatat per Hazard nuk jane te...
Forcat speciale të RENEA-s dhe ato të Vlorës kanë zbritur në Orikum të Vlorës, në një operacion për të arrestuar një të kërkuar. Por operacioni i policisë ka hasur në rezistencën e te kërkuarit, Gaqo Gjini, i cili ka qëlluar...
Laçi ia ka arritur të kualifikohet në turin e dytë të “Europa League” pasi sot kurbinasit kanë mundur me rezultatin 1-0 Anorthosis në ndeshjen e kthimit. Takimi i luajtur 1 javë më parë në Qipro përfundoi me shifrat 2-1, por...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË