Shpallje
Nuk janë të panjohura këngët e kreshnikëve të cilat u kënduan jo vetëm te Shqiptarët por që u bartën edhe te boshnjakët. Në përhapjen e këngëve epike, te Boshnjakët ndikuan lahutarët e Sanxhakut siç ishin Avdo Megjedoviq, Salih Uglla...
Foto e parë Nga: Esad Gjonbalaj Në fshatin Vuthaj të Plavë Gucisë u hap Hoteli i par turistik “Kulla Rosi”.  Është ky një investim shume domethënës i kompanisë Rosi  me seli ne Guci, dhe pronar bashkëvendësin tone Ujk R Gjonbalaj i...
LEXONI ME VËMENDJE Aplikoni PA PAGESË për GREEN CARD. Mos aplikoni nëpër agjencione, sepse ju marrin para pa nevojë, nëse fitoni!!! – – – – – VINI RE – – – – – Nëse dëshironi të merrni pjesë në GREEN CARD...
Dardan Molliqaj

Si po bitiset Nisma?

Sigurisht që pajtohemi se Fatmir Limaj dhe Jakup Krasniqi duheshin larguar nga udhëheqja e PDK-së në mënyrë që aty t'i bëhej vendi Kadri Veselit. Në zgjedhjet e brendshme në PDK në vitin 2013 dhe në ato parlamentare të vitit...
Isa e Hashimi po shfaqen mjaft të disponueshme këto ditë, bile Bekim Collaku –minister i intergrimeve, uron qyetarët e Kosovës për lajmet e mira që pritet të vijnë këtë javë për të cilën tha “ se  do të jetë...
Jam një grua 27-vjeçare, e martuar në Tiranë. Kam një familje të shëndetshme dhe martesë shumë të mirë me burrin tim, i cili është 3 vite më i moshuar se sa unë. Me të kam 2 vajza, një gjashtë...
Tema; NUK KA DY TE VERTETA RRETH NJE TE VERTETE. Shume veshtire  eshte me e shkrua kete artikull, sepse edhe europa eshte ne te njeten  pozite dhe europa ka te njetat debate, e,edhe parlamenti europjan ka njerezi te politikopsihomanise…. -I- KOSOVA DHE STATIKA E...
Pranvera Shehaj

Kur triumfon antivlera

Si hija e panjohur e se shkuares, vertiten vlerat njerezore sot. Ekzistenca e te çmueshmes po shuhet ngadale, pa u ndjere, ashtu si pluhuri i nje magjie aq hyjnore sa dhe te pabesueshme. Dhe ne, jemi si maska te...
Thuajse çdo javë opinioni ynë tronditet me rastet e vetëvrasjeve të cilat po ndodhin në vendin tonë, në Kosovën e varfër. Rasti më i fundit është ai i ndodhur në fshatin Mukushincë të Skenderajt, ku një person rreth 45...