Dr. Teuta Nunaj Pedagoge dhe Eksperte Ekonomie Në kushtet e një demokracie funksionale, një nga rregullat bazë që zbatohet në menaxhim është demokraci në vendimmarrje dhe diktaturë në zbatimin e vendimit. Por, Shqipëria si e tërë bota e qytetëruar apo...
Nga Marjon Gorica Nuk do t'ju kundërvihesha kurrë organizatave të shoqërisë civile, të cilat në këtë vend janë me mijëra, por fatkeqësisht vetëm nëpër vendime gjykatash.  Funksioni apo qëllimi i tyre tjetërsohet, disa hapen thjesht dhe vetëm për 'emër' e disa...
Koronavirusi i ka marrë jetën së fundmi edhe princeshës së Spanjës, Maria Teresa. Ajo ishte 86 vjeç. Maria Teresa ka qenë princesha e familjes mbretërore Bourbon-Parma në Spanjë. Princesha e Spanjës ka lindur në, Francë, në 28 korrik 1933. Anëtarët...
Ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në spitalin Infektiv një pacient 67-vjeçar nga Tirana, i konfirmuar me COVID-19. 67-vjeçari ishte prej 10 ditësh i sëmurë dhe po trajtohej prej katër ditësh në terapi intensive në gjendje të rënduar, i...
Një ngjarje e rëndë ka ndodhurr në fshatin Poloskë të Devollit, ku një banesë është përfshirë nga flakët. Një banesë është përfshirë nga flakër në Devoll, ku ka humbur jetën e moshuara që jetonte atje, pasi nuk ka mundur të...

Në kërkim të Zho-së

Nga Teuta Vodo Mos merr libra me vete, dhe kur të jesh në tren mos shiko nga dritarja, thjesht shoqërohu me sa më shume njerëz”. Zho (Jean), djaloshi nga Konjaku ishte vetëm 16 vjeç kur babai tregtar e dërgon të takojë...
Nga Marjana Koçeku Pas refuzimit të vjetshëm nga Franca dhe Hollanda për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, dita e sotme solli një lajm të mirë nga Brukseli: hapjen e negociatave drejt familjes së madhe. Pas largimit...
Në kuadër të implementimit të Planit Operativ “Corona Virus” ,me qëllim të mbrojtjes së të burgosurve dhe të punonjësve të Shërbimit Korrektuese të Kosovës nga Pandemia “Covid-19”, të burgosurat në QKFL sot kanë filluar prodhimin e maskave kirurgjikale. Për prodhimin...
Ankthi nga virusi, që ka ende të panjohura, është reagim gati normal në këtë kohë. Ky ankth mbase nuk ka nevojë të shpjegohet, pasi po përjetohet prej shumë qytetarëve, për shkak të paparashikueshmërisë së pandemisë. Në këtë situatë kemi...
Nga Dr. Teuta Nunaj Pedagoge Kryetari i LDK-së ka inicuar një mocion mosbesimi ndaj Qeverisë Kurti në Kosovë. Them kryetari, pasi jo e gjithë kryesia e LDK-së dhe me të drejtë, janë pro këtij mocioni. Arsyet e paarsyeshme të...

Përcjellni GazetaOra.com

411,106FansaPëlqeje
3,335NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË