6 C
Mitrovica
16 Korrik, 2018 - 13:45:04

Mix

Djaloshi me revole, kapet nga policia!

Në fshatin Çagllavicë të Prishtinës është arrestuar i dyshuari shqiptar, i mitur pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë e tij është gjetur dhe konfiskuar...

Nuk duhet të ndërtohen xhamitë, por duhet të rruhen

Shkruan: Ilir Muharremi Burimet historike, rrjedhimisht edhe historianët e sotëm, kanë disa ndryshime kronologjike për vitet e para të pushtimeve osmane në Ballkan. Në vitet...

Skenari i Erdoganit “për grushtetin” e 15 korrikut

Shkruan: Faton Mehmeti 15 korriku i 2016 shënon kulminacionin e realizmit të një skenari për vënien e diktaturës në atë që sot konsiderohet, Turqia moderne. Në...

Veprimi për Shqipëri Etnike

Shkruan: Prof. Hyzri Salihu Do të bënim përpjekje secili nga ne që ;mendimeve, projekteve e strategjive për të paraqitur ide krijuese në planin e idesë...

Nusja shqiptare i ik burrit serb, me taksi!

Ndodhi një gjë shumë e pazakontë. Në Preshevë nusja shqiptare e lë burrin serb, dhe ik me taksi. Me vete nusja shqiptare merr komplet...

Pse mbyllen pikat kufitare me Kosovën Lindore?

Shkruan: Refik Hasani Njoftimi që jan bllokuar dy pikat kufitare në fshatin Dobrosin dhe fshatin Breznicë të Bujanocit, është lajm jo i mirë. Në muajin korrik...

Unë nuk jam krenar që jam shqiptar

Shkruan: Hilmi Gashi Jo tani, assesi dhe pikë...! Nuk është koha dhe momenti për t’u ndier i tillë! Jo derisa në vendin tim politika vret ëndrrat...

Ligji i Lustracionit, ligji i së ardhmes!

Kritikat dhe akuzat, ndaj personazheve politike, publike, intelektuale apo akademike, se kanë qenë edhe janë bashkëpunëtorë të sigurimit shtetëror serb, apo sigurimeve të tjera,...

Z. Mustafa, mos e lëndoni edhe më shumë anëtarësinë e LDK-së!

Deri në prag-zgjedhje, Kosova kishte tre palë armiq dhe provokatorë: 1) Pala e parë, Hashim presidenti, Kadri kryeparlamentari dhe Isa kryeministri, me klanin e tij, me...

Republika, forma e përzier e shtetit të Kosovës

Republika ,forma e përzir e shtetit që ka elemente nga monakrika,dhe aristokroacia ne demokraci moderne,ku sipas shumë filozofve ësht forma e përkryra e qeverisjes....

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË