6 C
Mitrovica
19 Mars, 2018 - 05:26:00

Mix

Norvegjia hap dyert, ofron 4500 euro për këtë profesion

Një nga vendet me nivelin më të lartë të jetesës, dhe që është gjithmonë në krye të listës për lumturinë, Norvegjia ka ofruar një...

Si të visheni kur jeni e shëndoshë

Shkruan Endrit Hoxhaj Të mësoni të visheni për llojin e trupit tuaj është një aftësi e rëndësishme për t’u zhvilluar. Edhe nëse jeni mbipeshë, kjo...

Mësimi i gjuhës shqipe në Serbi po kthehet në trend

Mësimi i gjuhës shqipe në Serbi është kthyer në një trend. Një studente serbe e albanologjisë ka marrë mijëra klikime në internet në videot e...

Aksident i rëndë trafiku në Terpezë të Malishevës, rrokulliset vetura

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në mengjesin e sotëm në fshatin Terpezë të Malishevës, raporton Gazeta NewBorn. Një lexues i Gazeta NewBorn, ka...

Ahmeti takon Komandantin e KFOR-it

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, priti sot në takim komandantin e ri të KFOR-it, Gjeneralin Salvatore Cuoci, të cilin e uroi për...

A do të ketë rritje të çmimit të bukës, tregon Ministri...

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, po shprehet i bindur se nuk do të lejojnë rritje të çmimit të bukës. E për ta parandaluar...

Lista e Zezë: Këta janë politikanët kosovarë që nuk mund të...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është detyruar ta refuzoj ftesën e Komandantit të Gardës Nacionale të Lowa’së të SHBA’së për një ngjarje të organizuar...

I vogël është Ramushi me izolu Kosovën

Njëra Amerikë e ftoi; Amerika tjetër ia refuzoi vizën. S'të kënaq kjo. Nuk mjafton. Kur të merret vesh Amerika me vetveten, që as mos me ftu, as mos...

Brenda shtëpisë 25 milionëshe të Behgjet Pacollit në Hajvali të Prishtinës

Behgjet Pacolli eshte nje nga biznesmenet me diskret. Megjithate per televizionin Klan, ai ka pranuar për pak ore të tregojë ambientet e rezidences se tij. Shikoni...

“Politika” e faksionit të VV

Shkruan: Hysamedin Feraj Fillimisht një dallim terminologjik: për dallimet brenda një partie politike termi “fraksion” (frakturë, çarje, krisje) përdoret kur “çarja” shtrihet vertikalisht, përgjatë gjithë...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË