6 C
Mitrovica
26 Shtator, 2018 - 05:16:49

Mix

POLICI I NJESISË SPECIALE: Presim me padurim ligjin Anti-Mafia per t’i...

Qytetarë të Republikes se Kosoves, Jam pjestar i Policise se Kosoves tani e 13 vite, Operator i Njesise Speciale, deshta ti flas disa fjale ne...

Melodi në rrjedhat e historisë

Shkruan: Llazar Syziu Kujdesi i njeriut për pasardhësit është një sjellje e tillë, e cila gjendet në format më të thjeshta të jetës edhe në...

Farsa e majmunit dhe zakoni i katundarit

Shkruan: Bekim Mehmeti Në këtë botë nuk janë vetëm njerëzit ata dhe të vetmit ata, që duhet grabitur gjithçka dhe çka munden... Mes grabitjes dhe...

Deputet të Republikës së Kosovës veproni me logjikë Shtetrore e jo...

Shkruan: Prof. Hyzri Salihu Kosova kerkon që sa ma shpejtë të konstituohet Kuvendi i Republikës së Kosovës e rrjedhimisht të formohet Qeveria e Republikës së...

Djem, kaq duhet të zgjatni “punën” në shtrat!

Një pyetje që mund t’ju mundojë disave prej jush (se ka edhe ekspert) është: Sa duhet të zgjasë një akt seksual? 2 minuta? 10?...

Gjinovci dhe Hyseni rrijnë në kryeqytet

Për Gjinovcin dhe Hysenin ka vetëm një shtëpi dhe një adresë ai është kryeqyteti. Oso Gjinovci dhe Getart Hyseni janë rikthyer aty edhe ku nisen...

Atentat me armë zjarr te “Komuna e Parisit”, plagoset një person

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur ditën e sotme në mbrëmje te kryqëzimi i “Komunës së Parisit” në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur para pak...

Kriminelët shqiptarë mes maleve me para. Emrat…

Kriminelët Shqiptarë në Britani të Madhe janë duke shfaqur pasurinë e tyre duke bërë selfie së bashku me mijëra funte kesh, shkruan “The Sun”.Kriminelë...

U arrestua shqiptari pasi që i tha dashnores “Ta pres kokën...

Policia italiane ka arrestuar një 28 vjeçar shqiptar, pasi ai ishte kthyer në makth për të ish të dashurën e tij. Prej kohësh 27-vjeçarja italiane...

Të rrëzuar nga dy karrige!

Shkruan: Kimete Berisha Në kurbet ndjeheni të 'huaj', numra serik, inferiorë dhe jokompetentë, të ndarë në dy kultura. as andej e as këndej. - Në Kosovë...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË