6 C
Mitrovica
26 Shkurt, 2018 - 00:16:42

Mix

Protesto edhe ti kundër shtrenjtimit të rrymës

“Asnjë cent më shumë” është motoja e protestueseve të cilët nesër do të fillojnë marshimin para ndërtesës së KEDS-it për të kundërshtuar fryrjen eventuale...

Vjen një lajm i ri për vizat

Premtimi i kryeministrit Ramush Haradinaj se Kosovës do t’i hiqen vizat me BE-në në muajin mars të këtij viti pa u miratuar Demarkacioni me...

Super prodhimi dhe eksporti në BE i mandarinave “Made in Albania”

Prodhimi dhe eksporti i mandarinave sivjet, në Bashkinë e Konispoliti, ka shënuar shifra historike. Vetëm në Konispol, 20 kilometra larg qytetit të Sarandës, në jug...

Rusja `tërbon’ botën, modelja që po çmend meshkujt me linjat bombastike

Bukuroshja e njohur ruse, Anastasia Kvitko vazhdon të mbahet në super formë, biondja  është veshur me shumë stil derisa në pah ka nxjerrë linjat...

Në janar arrestimet e para?

Udhëheqësit e Kosovës, ose miqtë e tyre nga lufta, janë në panik totale. Tribunali Special është vënë në lëvizje. Arrestimet e para pritet të...

Demarkacioni, nesër në Kuvend

Komisioni për Punë të Jashtme shqyrton nesër marrëveshjen e DemarkacionitProjektligji për Demarkacionin me Malin e Zi do të shqyrtohet nesër nga Komisioni për Punë...

Shtrenjtimi i rrymës, këto janë arsyet

“Asnjë cent më shumë”. Qytetarët nuk duan tu shtrenjtohet energjia elektrike, siç është paralajmëruar. Për këtë edhe kanë vendosur të dalin në rrugë të...

16 vjeçari arratiset nga burgu i Lipjanit, arrestohet pas 48 orëve

A.M., 16 vjeç, është arratisur të shtunën në mëngjes nga qendra korrektuese për të mitur në Lipjan. Dy ditë pas, i mituri sërish ka rënë...

Aksident me fatalitet në Hajvali, goditet për vdekje këmbësori, shoferi ik...

Një aksident me fatalitet ka ndohur dje në fshatin Hajvali të Prishtinës. Dje rreth orës 16:50, një këmbësor është goditur për vdekje nga një veturë...

Të paguaj 20.000 euro në këmbim të jetës, ky ishte kërcënimi...

Në Kamenicë një person ka raportuar se përmes telefonit. Ka pranuar një SMS ku është shantazhuar nga persona të panjohur të cilët i kanë kërkuar...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË