Shpallje
Xhon Viafara ka rënë në prangat e policisë.Futbollisti nuk është I panjohur  në futbollin botëror pasi ka 34 ndeshje me përfaqësuesen e Kolumbisë, një Kupë Libertadores të fituar me skuadrën e Once Kaldës si dhe aventurë në Europë me fanellën...
Në ambjentet e stadiumit “Air Albania” është zhvilluar një mbledhje mes përfaqësuesve të disa klubeve shqiptare dhe presidentit të Ligës Profesioniste, Edvin Libohova. Pjesëmarrës në takim kanë qenë vetëm 5 drejtues të klubeve ku ndër të cilët ishin përfaqësuesit e...
Surpriza të shumta në Australia Open për femra. Tre favoritet për titull në e parë Grand Slam të vitit, Serena Williams, Caroline Wozniacki dhe Naomi Osaka janë eliminuar në mënyrë të papritur. Amerikanja humbi kundër kinezes Qiang Wang, duke  mos arritur...
Futbolli njihet për shpenzimete shumta sidomos në merkaton e futbollistëve. Në vitin 2019, në harkun e një viti janë kryer 18.042 trasferime, duke thyer kështu rekordin e vendosur në 2018, me 15.463 lojtarë.Shifra që u rritën pasi, Joao Felix, Antoine Griezmann...
Futbolli spanjoll duket se është përfshirë nga hije trukimi, pasi një numër ekipesh në La Liga dyshohet të kenë manipuluar ndeshje. Bëhet fjalë për katër ekipe që mund të jenë të përfshira në histori trulimesh dhe mund...
Gjendja shëndetësore e Michael Schumacer nuk është e mirë. Këtë e ka konfirmuar neurokirurgu Acciari që ka thënë se njerëzit duhet ta harrojnë Sghumacherin e dikurshëm, pasi dëmtimi i tij ka lënë pasoja të mëdha. “Organizmi dhe struktura...
Rey Manaj është transferuar zyrtarisht tek ekipi B i Barcelonës.Ai u largua nga për një aventurë të re, teksa klauzola e largimit të tij do të jetë plot 50 milionë euro. Pas zyrtarizimit, ai foli për...
Te klubi i Lacios nuk ka vend për veprime të patolerueshme, madje as për tifozët që mbajnë shallin bardh e kaltër në supe.Klubi u ka dërguar një letër tifozëve të cilësuar përgjegjës për “përshëndetjen romane” (përshëndtje fashiste) gjatë takimit të Ligës...
Mbrëmjen e djeshme Juventus arriti një fitore ndaj Parmës, falë dygolëshit të Cristiano Ronaldos. Për golin e dytë, ishte Dybala ai që ia dha asistin portugezit. Ndërkohë, duke vrapuar për të festuar, Ronaldo përqafon...
Kemi parë që sportistët paguhen me shifra stratosferike thjesht edhe për reklamat e tyre.Por cilët janë dhjatë sportistët më të paguar të dekadës? Vendin e parë e mban Floyd Maywather, që ka arkëtuar plot 820 milionë...

Përcjellni GazetaOra.com

415,771FansaPëlqeje
3,346NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË