Eleminimi I Anglisë nga Kupa e Botës duket se ka një arsye këtë duket se e kanë zbuluar tifozët e saj. Arsyeja ka një emër dhe fytyre, ai është Mik Jager, ikona e Rolling Stons duket se këtë botror ka...
Trajneri i Kroacisë, Zlatko Daliç, deklaroi në konferencën për shtyp përpara finales së Botërorit ndaj Francës se ekipi i tij nuk ka fare presion. “Jemi krenarë kur shohim se çfarë po ndodh në vendin tonë. Njerëzit po harrojnë problemet e...
Turniri organizohet me 5 qershor e diele në palestren e sporteve "Ereniku" ne Junik. Qellimi i ketij turniri që mbahet në futsal është që ta nderojme vepren dhe sakrificen e bërë të deshmoreve të smolices para 17 viteve,si dhe gjithë deshmorëve tjerë. Ne ketë turnir do të marrin pjesë ekipe më te forta qe...
Parashutistët e Federatës Aeronautike, me një performancë të jashtëzakonshme me flamuj kanë fluturuar sot mbi qiellin e Prishtinës. Ishin katër parashutistë të cilët ateruan mbi qiellin e kryeqytetit në kuadër të aktiviteteve për nder të dhjetë vjetorit të pavarësisë së Kosovës, raporton “Zëri.info”. Spektakli me...
Sebastian Vettel “fluturon” në shtëpi dhe siguron Pole position-in në provat zyrtare të Çmimit të Madh të Hockenhaimit, në Gjermani, pavarësisht reshjeve të shumta që shtynë për disa momente daljen e makinave në pistë. Piloti gjerman i Ferrarit regjistroi një...
Skuadra e Manchester City ka mposhtur Arsenalin në finalen e ‘Carabao Cup’. Ekipi i Guardiolas dekolasoi ‘Topçinjtë’, pasi mposhti me rezultatin e thellë 0-3, shkruan GazetaBlic Kun Aguero, Kompany dhe David Silva ishin golashënuesit e Manchester Cityt në këtë duel. Ky është...
Një tifoz i Manchester United është duke pretenduar se ka parë sot (e mërkurë) superyllin Alexis Sanchez në kampin stërvitor Carrington. Përdoruesi i llogarisë @NwokeMiracle në rrjetin social Twitter ka pyetur faqen zyrtare të Manchester United këtë mëngjes: A është...
Ka ndryshuar Blerim Beqiri! Tani nuk është me beqar. Ai i dha fund beqarisë dhe është futur në një botë më dinamike se sa ishte në hendboll! Beqiri është martuar me Kreshnike Zymberi. Ai kishte ftuar edhe ish sportistë e...
Ndeshja e vetme që u zhvillua sot në Vala Superligën e Kosovës në Skënderaj në mes Drenicës dhe Gjilanit, përfundoi me fitoren e vendasve me rezultat minimal 1-0, me golin e Kreshnik Ukës në minutën e 62-të. Mirëpo pak çaste...
Ishte viti 2012, teksa Neymar Junior po luante me Santos në fillet e karrierës së tij. Asokohe, Tite e kishte kritikuar atë qysh në moshë të re për 'aktrimin' që e bënte në fushën e lojës. Sot, pas gjashtë viteve,...

TOP PUBLIKIMET