Cristiano Ronaldo vazhdon të shkëlqejë edhe këtë vit në garën më të fortë për klube “Uefa Champions League” Ylli i lindur në Madeira të Portugalisë edhe sonte ka qenë i jashtëzakonshëm në fitoren Real Madrid, përballë PSG, shkruan Gazeta Blic Ronaldo...
Një nga duelet më interesante të kësaj jave është ai mes Milanit dhe Arsenalit, që zhvillohet në kuadër të Europa Leagues. Interesimi për këtë përballje është shumë i madh sa që tifozët e Milanit duhet të presin për të blerë...
Ndeshja mes PSG dhe Real Madrid është një nga ndeshjet më të rëndësishme të kësaj jave. Interesimi nga tifozët e PSG-së për të parë ‘betejën’ e skuadrës së tyre ndaj Real Madridit është jashtëzakonisht i madh, shkruan GazetaBlic PSG dhe Real...
Ermir Lenjani po kalon nëpër një formë të mrekullueshme në kampionatin zviceran. Në ndeshjen ndaj Luzernit, mbrojtësi nga Kamenica ishte më i miri në fushë për skuadrën e tij Sion. Sion nuk arriti më shumë se një barazim 1-1, por që...
Mesfushori i Manchester United, Scott McTominay, ka refuzuar kombëtaren e Anglisë, duke e zgjedhur vendin e prindërve të tij, Skocinë. 21 vjeçari i cili po gëzon një sezon të mirë nën urdhrat e Jose Mourinhos te Manchester United, ka lindur...
Ndeshja e vetme që u zhvillua sot në Vala Superligën e Kosovës në Skënderaj në mes Drenicës dhe Gjilanit, përfundoi me fitoren e vendasve me rezultat minimal 1-0, me golin e Kreshnik Ukës në minutën e 62-të. Mirëpo pak çaste...
Sot zhvillohen shumë ndeshje në pesë kampionatet më të fortë në Evropë. Në Itali kemi përballje interesante ku takohen Juventus – Lazio nga ora 18:00 dhe derbi Napoli – Roma me fillim prej orës 20-45. Ne kemi zgjedhur disa ndeshjet të...
Përfaqësuesja e Kosovës pritet të bëhet nesër me trajner të ri. Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka njoftuar se nesër do të mbajë konferencë për shtyp në orën 11:30, por pa treguar detaje rreth saj. Megjithatë, mediet zvicerane zbulojnë se...
"Parkour" është një nga disciplinat e sporteve ektreme. Në trojet shqiptare nuk performohet shumë, pasi që rinia kanë dëshirë më shumë jenë fotografë, modelë, ose thjeshtë shijues të disa makiatove në ditë. Një nga parkouristët e rrallë nga Prishtina ësht...
Skuadra e Manchester City ka mposhtur Arsenalin në finalen e ‘Carabao Cup’. Ekipi i Guardiolas dekolasoi ‘Topçinjtë’, pasi mposhti me rezultatin e thellë 0-3, shkruan GazetaBlic Kun Aguero, Kompany dhe David Silva ishin golashënuesit e Manchester Cityt në këtë duel. Ky është...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË