Shpallje
Një nga duelet më interesante të kësaj jave është ai mes Milanit dhe Arsenalit, që zhvillohet në kuadër të Europa Leagues. Interesimi për këtë përballje është shumë i madh sa që tifozët e Milanit duhet të presin për të blerë...
Ndeshja mes PSG dhe Real Madrid është një nga ndeshjet më të rëndësishme të kësaj jave. Interesimi nga tifozët e PSG-së për të parë ‘betejën’ e skuadrës së tyre ndaj Real Madridit është jashtëzakonisht i madh, shkruan GazetaBlic PSG dhe Real...
Ermir Lenjani po kalon nëpër një formë të mrekullueshme në kampionatin zviceran. Në ndeshjen ndaj Luzernit, mbrojtësi nga Kamenica ishte më i miri në fushë për skuadrën e tij Sion. Sion nuk arriti më shumë se një barazim 1-1, por që...
Mesfushori i Manchester United, Scott McTominay, ka refuzuar kombëtaren e Anglisë, duke e zgjedhur vendin e prindërve të tij, Skocinë. 21 vjeçari i cili po gëzon një sezon të mirë nën urdhrat e Jose Mourinhos te Manchester United, ka lindur...
Ndeshja e vetme që u zhvillua sot në Vala Superligën e Kosovës në Skënderaj në mes Drenicës dhe Gjilanit, përfundoi me fitoren e vendasve me rezultat minimal 1-0, me golin e Kreshnik Ukës në minutën e 62-të. Mirëpo pak çaste...
Sot zhvillohen shumë ndeshje në pesë kampionatet më të fortë në Evropë. Në Itali kemi përballje interesante ku takohen Juventus – Lazio nga ora 18:00 dhe derbi Napoli – Roma me fillim prej orës 20-45. Ne kemi zgjedhur disa ndeshjet të...
Përfaqësuesja e Kosovës pritet të bëhet nesër me trajner të ri. Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka njoftuar se nesër do të mbajë konferencë për shtyp në orën 11:30, por pa treguar detaje rreth saj. Megjithatë, mediet zvicerane zbulojnë se...
"Parkour" është një nga disciplinat e sporteve ektreme. Në trojet shqiptare nuk performohet shumë, pasi që rinia kanë dëshirë më shumë jenë fotografë, modelë, ose thjeshtë shijues të disa makiatove në ditë. Një nga parkouristët e rrallë nga Prishtina ësht...
Skuadra e Manchester City ka mposhtur Arsenalin në finalen e ‘Carabao Cup’. Ekipi i Guardiolas dekolasoi ‘Topçinjtë’, pasi mposhti me rezultatin e thellë 0-3, shkruan GazetaBlic Kun Aguero, Kompany dhe David Silva ishin golashënuesit e Manchester Cityt në këtë duel. Ky është...
Ousmane Dembele e ka filluar në mënyrë të tmerrshme aventurën ter Barcelona. U transferua nga Dortmundi në verën e kaluar për shumën e majme 160 milionë euro, por francezi nuk po arrin që të lë gjurmë. Chelsea i ka kërkuar Barcelonës...

Përcjellni GazetaOra.com

416,765FansaPëlqeje
3,351NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË