Shpallje
Mbrëmjen e nesërme luhet një nga ndeshjet më të mëdha të futbollit në botë.Në Camp Nou Barcelona pret Realin e Madridit për të vendosur se kush do mbetet në krye pas përballjes. Të dyja...
UEFA ka gjobitur Shqipërinë për shkak të vërshëllimave të tifozëve kuq e zi gjatë kohë kur ekzekutohej himni francez në ndeshjen që u zhvillua pas kohë më parë në “Air Albania” Pesë mijë euro është shuma...
Partizani dhe Tirana janë dënuar nga Komisioni i Disiplinë në FSHF,në lidhje me ngjarjet e fundit që ndodhën në derbin e kryeqytetit. Ndeshja u luajt në stadiumin ´´Air Albania´´ dhe përfundoi me rezultatin 2-1 në favor...
Pas Champions League edhe Europa League ka mësuar çiftet kundërshtare për fazën e 1/8.Asnjë surprizë me ekipet e mëdha që duken favorite në letër, për të kaluar në fazën tjetër. Goglat deshën që Ajax e eleminuar nga Champions...
Përballjet në Ligën e Kampionëve premtojnë spektakël, ja shorti  për fazën tjetër Është hedhur shorti për fazën e 1/8 të Ligës së Kampionëve që ka hyrë në fazën e eliminimit direkt. Nga...
Pankina e Ernesto Valverde te Barcelona është në rrezik. Në mediat spanjolle kanë qenë të shumtë zërat që flisnin për një largim të tij duke aluduar edhe emrat që mund ta zëvendësojnë. Nga...
Ndeshja midis Partizanit dhe Tiranës ka qenë me pasoja për stadiumin eri.Sipas administratorëve të stadiumit, janë rreth 70 stola të dëmtuar, kryesisht në anën e tifozëve të Tiranës.Më konkretisht 51 naga tifozët bardh e blu dhe 15 nga ana e...
Francesko Lerda nuk do të jetë më trajner i Partizanit.Klubi ka vendosur ta shkarkojë italianin pas humbjes 2-1 ndaj Tiranës në derbin që u luajt në stadiumin “Air Albania”. Shkak për shkarkimin është bërë edhe humbja me...
Federata Shqipatre e Futbollit ka reaguar pas dhunimit të arbitrit Sokol Bebja në Peqin. Gjyqtari u godit nga tifizët pas përfundimit të takimit duke shënuar kështu një tjetër rast dhune në futbollin shqiptar.
Dhuna në futbollin shqiptar nuk ka të ndalur.Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot pas ndeshjes Shkumbini –Dinamo, ku arbitri i ndeshjes është dhunuar pas përfundimit të takimit. Në fund të ndeshjes tifozët kanë hyrë në...

Përcjellni GazetaOra.com

416,763FansaPëlqeje
3,351NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË