Paraqitje historike për peshëngritësen shqiptare Romela Bega në Botërorin që po zhvillohet në SHBA. 31-vjeçarja shënoi emrin me gërma të arta në histori duke u shpallur Kampione Bote. Në stilin e shkëputjes Romela u rendit e para duke  fituar...
Ivan Perisic, futbollisti më i mirë i Kroacisë në ndeshjen gjysmëfinale të Botërorit kundër Anglisë, rrezikon të mungojë në finalen e së dielës. Raportohet se 29-vjeçari që luan me Interin pas ndeshjes me ‘Tre Luanët’ u dërgua në spital për...
Mario Balotelli ka rënë gjithnjë pre e racizmit në stadiumet italiane, por me sa duket drfejtuesit e lartë të futbollit italian kanë filluar të reflektojnë dhe të marrin masa për këtë fenomen. Disa javë...
Skuadra e Manchester City ka mposhtur Arsenalin në finalen e ‘Carabao Cup’. Ekipi i Guardiolas dekolasoi ‘Topçinjtë’, pasi mposhti me rezultatin e thellë 0-3, shkruan GazetaBlic Kun Aguero, Kompany dhe David Silva ishin golashënuesit e Manchester Cityt në këtë duel. Ky është...
Anglia humbi mundësinë për të arritur në finale e Botërorit pasi u mund në shtesë 2-1 nga Kroacia, por ata kanë ende edhe një ndeshje para se të largohen nga Rusia. Ditën e shtunë, Anglia do të ndeshet me Belgjikën...
Braziliani Philippe Coutinho është një lojtar i Barcelona-s tashmë, me katalanasit që kanë shpenzuar 160 milionë euro për të siguruar shërbimet e fantazistit. Ish-lojtari i Inter është bërë futbollisti i tretë më i shtrenjtë i të gjitha kohërave. Ai nuk...
Finalja e Super Kupës së Spanjës 2018 midis Seviljas dhe Barcelonës do të zhvillohet në 22 gusht në orën 22:00 (sipas kohës sonë lokale) në “Stade Ibn Battouta” në Tangier të Marokut. Lajmi është bërë i ditur nga Federata e...
Talentet shqiptare gjenden gjithandej Europës. Të tillë të shumtë ka edhe në vendet skandinave, shkruan gazeta “Zëri”. Vëllezërit Arbnor e Agon Muçolli po shkëlqejnë në futbollin danez me ekipin Velje dhe si rezultat ishin ftuar në përfaqësuesen e të...
Xherdan Shaqiri ka vazhduar me formën e tij të mrekullueshme në Ligën Premier. Gjilanasi ka arritur ta kaloj skuadrën e tij Stoke City në epërsi në minutën e 44-të ndaj Leicester Cityt. Pasi mesfushori i Stoke City, Allen fitoi një top...
Barcelona vijon të kryesojë në kampionat dhe në Champions League. Sezoni i katalanasve po ecën në mënyrën e duhur, por gjatë këtyre ditëve të pushimit të kampionatit për shkak të ndeshjeve të Kombëtareve, një anekdotë po...

Përcjellni GazetaOra.com

413,357FansaPëlqeje
3,340NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË