Është thjesht çështje orësh dhe maksimumi ditësh, por gjithsesi Cristiano Ronaldo mund të konsiderohet si një futbollist i Juventusit. Pas lajmeve se portugezi do të kalojë në “Seria A”, madrilenja “AS” ka shkuar më tej duke zbuluar edhe detaje të...
Pas Federer, që u kualifikua ditën e hënë, sot kanë prerë një biletë për në turin e dytë të Wimbledon edhe mjaft tenistë “big”, përfshi edhe numrin 1 në botë, spanjollin Rafael Nadal. Ai mundi me lehtësi 3-0 (6-3,...
Sonte me fillim nga ora 20:00 do të luhet në stadiumin Otkrytiye Arena në Moskë ndeshja që do të përcaktojë cerekfinalistin e fundit të Botërorit "Rusi 2018". Anglia favorite do të ndeshet me Kolumbinë në një ndeshje që premton spektakël....
Suedia ka siguruar çerekfinalet e Botërorit kundër Zvicrës falë një goli të shënuar në pjesën e dytë. Pas 45 minutave të para ku rezultati mbeti i bardhë 0-0, në pjesën e dytë të lojës ekzaktësisht në minutën e 66-t një...
Diego Armando Maradona ka habitur të gjithë teksa ka deklaruar se Brazili do të shpallet kampion bote. Legjenda argjentinase nuk i ka kursyer fjalët e mira për ‘Seleçaon’, gjithashtu ka thurur lavde dhe për trajnerin Tite. “Brazil-Meksikë më pëlqeu, ishte...
Në orën 20:00 në stadiumin në stadiumin “Rostov Arena” do të luhet ndeshja e vlefshme për 1/16 e Botërorit mes Belgjikës dhe Japonisë. Skuadra belge duket qartësisht më e favorizuar për të kaluar më tej, por “Rusi 2018” ka qenë...
Brazili pret biletën për cerekfinalet e Botërorit Rusi 2018, pas një ndeshje të intepretuar shumë mirë nga Selecao e Tite-s. Brazili ka mposhtur me rezultatin e pastër 2-0 Meksikën në takimin e pestë të 1/8 dhe kalon në cerekfinale...
Me atë të realizuar nga Ignashevich kundër Spanjës, numri I autogolave në “Russia 2018” ka shkuar në 10. Një rekord i ri për një Botëror. Golashënuesi më i mirë i Kupës së Botës është pa dyshim… autogoli. As duke...
Kavani, autori i dy golave në ndeshjen me Potugalinë, pësoi një dëmtim i cili e pengoi të vazhdonte lojën. Pas përfundimit të ndeshjes futbollisti i Uruguait deklaroi se ishte një dhimbje normale. Të premten Uruguai do të përballet me...
Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri e gjunjëzuan Serbinë me dy golat e tyre në Kampionatin Botëror. Por festa e dy yjeve tanë me shqiponjë i preku shumë serbët që reaguan ashpër edhe në FIFA. Shtëpia më e madhe e futbollit botëror...

Përcjellni GazetaOra.com

411,117FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË