Shpallje
Sot, Shqipëria përballë LihtenshteinitNje formacion me futbolliste ne formën me te mire fizike. Shqipëria luan sot ne Vaduz te Lihtenshteinit takimin e dyte eliminator te botërorit te vlefshëm per Grupin G. Tekniku De Biasi pritet te shpalos ne fushe...
10 mijë shqiptarë të Kosovës kanë kaluar në pikën kufitare të Morinës për të ndjekur ndeshjen Kosovë-Kroaci që do të zhvillohet sonte në mbrëmje në oren 20:45 në stadiumin ‘’Loro Borici’’.
Dren Haxhiu është futbollist 15 vjeqar nga fshati Kabash, komuna e Vitisë që po lë mbresa me talentin e tij në futboll. Së shpejti priten disa prova në Gjermani për Drenin plot vullnet dhe talent. Momentalisht Dren Haxhiu është futbollist i...
Ardit Ademi është nga fshatit Lubishtë në Sodovinë të Jerlive, komuna e Vitisë dhe i ka 17 vjet. Hobi i Arditit është futbolli, ku luan për grupmoshat e reja në KF Vitia. Arditi është testuar nga një menagjer gjerman ku nga...
Siç i kemi par edhe me heret i shohim edhe tani djelmoshat qe e duan me te vertet levizjen e lir ata jan grup te rinjesh qe mirren me sportin e njohur tashme ne Kosov i cili eshte parkouri...