Shpallje
Kavani, autori i dy golave në ndeshjen me Potugalinë, pësoi një dëmtim i cili e pengoi të vazhdonte lojën. Pas përfundimit të ndeshjes futbollisti i Uruguait deklaroi se ishte një dhimbje normale. Të premten Uruguai do të përballet me...
E ardhmja e Leonardo Bonucci-t duket larg Milanit. Problemet financiare që ka klubi italian mund të detyrojnë të heqë dorë nga kapiteni, kjo edhe për faktin se Bonucci përfiton një pagë shumë të lartë. Për mbrojtësin kishte shumë oferta sezonin...
Franca ka mundur pastër me rezultatin 2-0 Uruguain duke u bërë gjysmëfinalistja e parë e Botërorit. Një ndeshje e balancuar që u zhbllokua pak para fundit të pjesës së parë. Një kros i Griezman dhe një goditje e saktë me...
Eden Hazard në një intervistë pas fitores se sotme ndaj Anglisë ka deklaruar se tashmë të gjithë e dinë se ku deshiron të transferohet. “Unë kam qenë i lidhur me të gjitha klubet, javën e ardhshme do të jetë...

Shaqiri pranë lamtumirës me Liverpool

E ardhmja e Xherdan Shaqirit është gjithnjë e më larg Liverpoolit. Aktualisht futbollisti me origjinë shqiptare është i dëmtuar por edhe kur të rikuperohet plotësisht vështirë se Shaqiri do të gjejë hapësira te skuadra e Klopp

ICC, Bayerni përmbys 3-1 PSG-në

Bayerni i Mynihut fiton me përbysje 3-1 ndaj PSG në sfidën e dytë të International Champions Cup, që u zhvillua në Klagenfurt të Austrisë. Pas fitores minimale të Dortmundit ndaj Manchester City-t, kampionët në fuqi të Bundesligës janë skuadra...
Anglia humbi mundësinë për të arritur në finale e Botërorit pasi u mund në shtesë 2-1 nga Kroacia, por ata kanë ende edhe një ndeshje para se të largohen nga Rusia. Ditën e shtunë, Anglia do të ndeshet me Belgjikën...
Tifozët e Francës dhe Kroacisë janë në dilemë se cila humbje e Argjentinës i ka djegur më shumë arbitrit Nestor Pitana. Si skuadra transalpine ashtu edhe dalmatët kanë arritur të fitojnë kundër Argjentinës në faza të ndryshme të Botërorit të...

Të veçantat e Kupës e Botës!

Kupa e Botës është një eveniment i veçantë me këdo që është i apasionuar pas futbollit. Një botëror lidhet gjithnje me një ngjarje personale, çdo fans e kujton vendin ku ka qënë kur Gjermania thyente 7-1 Brazilin, apo në...
Barcelona vijon të kryesojë në kampionat dhe në Champions League. Sezoni i katalanasve po ecën në mënyrën e duhur, por gjatë këtyre ditëve të pushimit të kampionatit për shkak të ndeshjeve të Kombëtareve, një anekdotë po...

Përcjellni GazetaOra.com

416,803FansaPëlqeje
3,350NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË