Nga: Esad Gjonbalaj 19 Maj 2018 Charlestown, South Carolina Salih "BAM" Bacaj 24 vjeçar i lindur në New York me origjinë nga fshati Pepaj i Plavë Gucisë merret me bodybuilding që kur ishte 14 vjeçar. Ai konkurroi dje në nivel kombëtar...
Kosova është miratuar si anëtar e Federatës Ndërkombëtare të Skijimit (FIS) në Kongresin e organit drejtues. Ky votim u mor në Kongres, i cili u mbajt në Kosta Navarino në Greqi. Ski Asociacioni i Kosovës u zgjodh si anëtare e asociuar...
Kanë plasur përsëri akuzat në drejtim të UEFA Kësaj radhe kemi të bëjmë me shortin e Ligës se Kampionëve ku disa media kanë shkruar se biletat për gjysmëfinale kanë dal shumë më herët para se të hidhet shorti. Pas kësaj shumë...
Kombëtarja shqiptare ka zgjedhur kundërshtarin për miqësore në fund të vitit. Gareth Bale me shokë do të zbresin në Elbasan Arena në muajin nëntor. Skuadra kombëtare e futbollit do të luajë miqësore me Uellsin në datë 20 nëntor. Të dy federatat...
Është hedhur shorti për fazën gjysmëfinale të Ligës së KampionëveNë Nyon të Zvicrës katër skuadrat e mbetura në këtë fazë kanë kuptuar kundërshtarët e tyre, shkruan Gazeta BlicNë gjysmëfinale do të kemi përballje titanësh. Skuadra e njohur gjermane Bayern Munich...
Cristiano Ronaldo vazhdon të shkëlqejë edhe këtë vit në garën më të fortë për klube “Uefa Champions League” Ylli i lindur në Madeira të Portugalisë edhe sonte ka qenë i jashtëzakonshëm në fitoren Real Madrid, përballë PSG, shkruan Gazeta Blic Ronaldo...
Një nga duelet më interesante të kësaj jave është ai mes Milanit dhe Arsenalit, që zhvillohet në kuadër të Europa Leagues. Interesimi për këtë përballje është shumë i madh sa që tifozët e Milanit duhet të presin për të blerë...
Ndeshja mes PSG dhe Real Madrid është një nga ndeshjet më të rëndësishme të kësaj jave. Interesimi nga tifozët e PSG-së për të parë ‘betejën’ e skuadrës së tyre ndaj Real Madridit është jashtëzakonisht i madh, shkruan GazetaBlic PSG dhe Real...
Ermir Lenjani po kalon nëpër një formë të mrekullueshme në kampionatin zviceran. Në ndeshjen ndaj Luzernit, mbrojtësi nga Kamenica ishte më i miri në fushë për skuadrën e tij Sion. Sion nuk arriti më shumë se një barazim 1-1, por që...
Mesfushori i Manchester United, Scott McTominay, ka refuzuar kombëtaren e Anglisë, duke e zgjedhur vendin e prindërve të tij, Skocinë. 21 vjeçari i cili po gëzon një sezon të mirë nën urdhrat e Jose Mourinhos te Manchester United, ka lindur...

Përcjellni GazetaOra.com

411,273FansaPëlqeje
3,336NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË