Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka marrë vendimin për të përjashtuar ekipin e Shkumbinit nga çdo aktivitet futbollisitk për këtë sezon. Ky vendim erdhi si pasojë e dhunës së ushtruar ndaj arbitrit të ndeshjes...
Francesko Lerda nuk do të jetë më trajner i Partizanit.Klubi ka vendosur ta shkarkojë italianin pas humbjes 2-1 ndaj Tiranës në derbin që u luajt në stadiumin “Air Albania”. Shkak për shkarkimin është bërë edhe humbja me...
Gjashtë muaj më parë portiere legjendar spanjoll, Iker Casillas u përball me momentum më delikat të jetës duke pësuar infrakt kardiak. Ndonëse të gjithë e quajtën të mbyllur rikthimin e “San Iker” në fushën e blertë,...
Benjamin Pavard ishte emër i panjohur për shumëkënd në Kampionatin Botëror. Por mbrojtësi i talentuar francez zuri vend në formacionin bazë dhe shkëlqeu duke ndihmuar shtetin e tij ta fitojë Kupën e Botës. E pas paraqitjeve të mira me Francën vlera...
KOMENTE Download WordPress Themes and plugins.Free Download Nulled WordPress Themes and plugins. Elseid Hysaj e pret me ambicie të mëdha sezonin e ri futbollistik nën drejtimin e Carlo Ancelottit. Mbrojtësi shqiptar i Napolit, i përfolur edhe...
Mbrëmjen e nesërme luhet një nga ndeshjet më të mëdha të futbollit në botë.Në Camp Nou Barcelona pret Realin e Madridit për të vendosur se kush do mbetet në krye pas përballjes. Të dyja...
Krenar Shoraj është kampioni më i ri botëror në peshëngritje, përfaqësues i Shqipërisë në gara ndërkombëtare. Ai është shprehur ditën e sotme për Gazeta Ora, lidhur me kushtet e këqija në të cilat i duhet të stërvitet,...
Mario Balotelli ka rënë gjithnjë pre e racizmit në stadiumet italiane, por me sa duket drfejtuesit e lartë të futbollit italian kanë filluar të reflektojnë dhe të marrin masa për këtë fenomen. Disa javë...
Derbi Air Jashtë Cinari, jashtë Asani dhe në fushë Alesio Hyseni! Pa llogaritur Esat Malën që vijon ndëshkimin e klubit! Franko Lerda ka konfirmuar zërat e pragndeshjes dhe ka befasuar të gjithë me zgjedhjet që ka bërë,...
UEFA ka përcaktuar në mbledhjen e ditës së sotme përdorimin e VAR-it në aktivitetet e rëndësishme, për të evituar gabimet që mund të ndryshojnë fatin e ndeshjeve. VAR do të fillojë të përdoret që në play...

Përcjellni GazetaOra.com

414,469FansaPëlqeje
3,342NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË