6 C
Mitrovica
20 Tetor, 2018 - 21:12:07
Shtëpi Mix Sport

Sport

Ekipi i ardhshëm, Hazard: “Ju tashmë e dini se ku dua...

Eden Hazard në një intervistë pas fitores se sotme ndaj Anglisë ka deklaruar se tashmë të gjithë e dinë se ku deshiron të transferohet....

Francë – Kroaci , finalja e paparashikueshme

Në orën 17, në stadiumin “Luzhniki” të Moskës , zbresin në fushë dy formacionet që do të diskutojnë trofeun më të rëndësishëm te planetit...

Ronaldo shkel në Torino, aty ku sot pritet si mbret

Torino i jep fund pritjes “së shekullit” për atë që konsiderohet prej ditësh nga mediet sportive si “goditja e shekullit”. Me përjashtim të ndonjë ndryshimi...

Finalja e Botërorit, Kroacia jeton ëndrrën, Dalic: Do zbavitemi, luajmë pa...

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Daliç, deklaroi në konferencën për shtyp përpara finales së Botërorit ndaj Francës se ekipi i tij nuk ka fare presion. “Jemi...

Belgjika mbyll botërorin në podium

Belgjika fitoi ndaj Anglisë me rezultatin 2-0, në “Finalen e Vogël” e vlefshëm për vendin e 3-të duke siguruar kështu medaljen e bronzit. Ishte Munier...

Djokovic në finalen e Wimbledon , mund Nadalin pas një ndeshjeje...

Novak Djokovic mposhti Rafael Nadalin në një gjysmëfinale epike që u luajt në dy ditë dhe iu deshën 5 sete për të shpallur fituesin. 4-6,...

Ja cili është arbitri që do të ndajë drejtësinë në finalen...

Tifozët e Francës dhe Kroacisë janë në dilemë se cila humbje e Argjentinës i ka djegur më shumë arbitrit Nestor Pitana. Si skuadra transalpine ashtu...

Anglia luan për vendin e 3, Southgate: Jemi ende të motivuar

Anglia humbi mundësinë për të arritur në finale e Botërorit pasi u mund në shtesë 2-1 nga Kroacia, por ata kanë ende edhe një...

Merkato me fishekzjarre: Pas Ronaldos, Juve do Savic. Reali ringritjen!

Juventus po kërkon të ndërtojë një ekip yjesh për të fituar “Champions League” sezonin e ardhshëm dhe për këtë arsye nuk ka ndërmend të...

Rrezikon finalen, e gjithë Kroacia lutet për Ivan Perisic

Ivan Perisic, futbollisti më i mirë i Kroacisë në ndeshjen gjysmëfinale të Botërorit kundër Anglisë, rrezikon të mungojë në finalen e së dielës. Raportohet se...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË