Ivan Perisic, futbollisti më i mirë i Kroacisë në ndeshjen gjysmëfinale të Botërorit kundër Anglisë, rrezikon të mungojë në finalen e së dielës. Raportohet se 29-vjeçari që luan me Interin pas ndeshjes me ‘Tre Luanët’ u dërgua në spital për...
Luftëtari i Europës është për turp. Humbje turpëruese për gjirokastritët në debutimin e tyre në turin e parë kualifikues të Europa League. Në Letoni skuadra e sllovenit Milos Kostic u mposht me rezultatin e thellë 5-0 nga vendasit e...
Luka Modriç po udhëheq kombëtaren kroate në një sukses të jashtëzakonshëm, duke mbërritur tashmë në finalen e Kupës së Botës. Mesfushori kroat, që luan për Realin e Madridit, është aktualisht një kandidaturë potenciale për të fituar “Topin e Artë”....
E ardhmja e Leonardo Bonucci-t duket larg Milanit. Problemet financiare që ka klubi italian mund të detyrojnë të heqë dorë nga kapiteni, kjo edhe për faktin se Bonucci përfiton një pagë shumë të lartë. Për mbrojtësin kishte shumë oferta sezonin...
Eleminimi I Anglisë nga Kupa e Botës duket se ka një arsye këtë duket se e kanë zbuluar tifozët e saj. Arsyeja ka një emër dhe fytyre, ai është Mik Jager, ikona e Rolling Stons duket se këtë botror ka...
Arkitekti i transferimit të shekullit është ai, quhet Jorge Mendes dhe ka atributet e babait të Cristiano Ronaldos, edhe pse nuk e lidh asgjë biologjikisht me futbollistin portugez. Superagjenti i fituesit të “Topit të Artë” u shpreh i kënaqur për...

Kukësi nis sot aventurën Europiane

Kukësi do të nisë sot në mbrëmje misionin europian me shpresën që këtë vit të shkojë deri në grupet e Europa League. Në “Loro Boriçi” në orën 19:00 verilindorët do të zhvillojnë ndeshjen e parë të turit të parë...
Punëtorët e kompanisë “Fiat” ende pa u transferuar Ronaldo te Juventus shprehen pakënaqësinë e tyre, pasi me shifrën e transferimit të portugezit paga e tyre mund të rritej me 200 euro. Tani që gjithçka u bë zyrtare, me anë të...

Del Piero optimist për Ronaldon

Aleks Del Piero mendon se Cristiano Ronaldo i përshtatet shumë mirë stilit të lojës së ‘Zonjës së vjetër’ dhe se ardhja e tij në Torino do e përmisojë shumë imazhin e futbollit italian në botë. “Është lajm i madh për...
Real Madrid ka njoftuar sot se ka pranuar kërkesën për transferim të Cristiano Ronaldo-s te Juventusi për shifrën e 105 mln eurove. Një ndarje që vjen pas 9 vitesh, të cilën e ka të vështirë edhe vetë futbollisti që...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË