Në orën 20:00 në stadiumin në stadiumin “Rostov Arena” do të luhet ndeshja e vlefshme për 1/16 e Botërorit mes Belgjikës dhe Japonisë. Skuadra belge duket qartësisht më e favorizuar për të kaluar më tej, por “Rusi 2018” ka qenë...
Brazili pret biletën për cerekfinalet e Botërorit Rusi 2018, pas një ndeshje të intepretuar shumë mirë nga Selecao e Tite-s. Brazili ka mposhtur me rezultatin e pastër 2-0 Meksikën në takimin e pestë të 1/8 dhe kalon në cerekfinale...
Me atë të realizuar nga Ignashevich kundër Spanjës, numri I autogolave në “Russia 2018” ka shkuar në 10. Një rekord i ri për një Botëror. Golashënuesi më i mirë i Kupës së Botës është pa dyshim… autogoli. As duke...
Kavani, autori i dy golave në ndeshjen me Potugalinë, pësoi një dëmtim i cili e pengoi të vazhdonte lojën. Pas përfundimit të ndeshjes futbollisti i Uruguait deklaroi se ishte një dhimbje normale. Të premten Uruguai do të përballet me...
Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri e gjunjëzuan Serbinë me dy golat e tyre në Kampionatin Botëror. Por festa e dy yjeve tanë me shqiponjë i preku shumë serbët që reaguan ashpër edhe në FIFA. Shtëpia më e madhe e futbollit botëror...
Nga: Esad Gjonbalaj 19 Maj 2018 Charlestown, South Carolina Salih "BAM" Bacaj 24 vjeçar i lindur në New York me origjinë nga fshati Pepaj i Plavë Gucisë merret me bodybuilding që kur ishte 14 vjeçar. Ai konkurroi dje në nivel kombëtar...
Kosova është miratuar si anëtar e Federatës Ndërkombëtare të Skijimit (FIS) në Kongresin e organit drejtues. Ky votim u mor në Kongres, i cili u mbajt në Kosta Navarino në Greqi. Ski Asociacioni i Kosovës u zgjodh si anëtare e asociuar...
Kanë plasur përsëri akuzat në drejtim të UEFA Kësaj radhe kemi të bëjmë me shortin e Ligës se Kampionëve ku disa media kanë shkruar se biletat për gjysmëfinale kanë dal shumë më herët para se të hidhet shorti. Pas kësaj shumë...
Kombëtarja shqiptare ka zgjedhur kundërshtarin për miqësore në fund të vitit. Gareth Bale me shokë do të zbresin në Elbasan Arena në muajin nëntor. Skuadra kombëtare e futbollit do të luajë miqësore me Uellsin në datë 20 nëntor. Të dy federatat...
Është hedhur shorti për fazën gjysmëfinale të Ligës së KampionëveNë Nyon të Zvicrës katër skuadrat e mbetura në këtë fazë kanë kuptuar kundërshtarët e tyre, shkruan Gazeta BlicNë gjysmëfinale do të kemi përballje titanësh. Skuadra e njohur gjermane Bayern Munich...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË