Trupi

Simptomat e kancerit të stomakut dhe ja pse shpesh e ngatërrojmë...

Shpesh ne ngatërrojme dhimbjen e thjeshtë të stomakut, me kancerin e stomakut. Por ja cilat janë simptomat që provojnë se dhimbja që po përjetoni...

Stresi na shkatërron imunitetin e na ekspozon përpara ftohjes e virozave....

Sipas një studimi të realizuar pak vite më parë, stresi lodh sistemin e imunitetit, duke rritur rrezikun nga ftohja dhe virozat. Gjatë studimit, shkencatarë të...

Platforma FOL ME MJEKUN i jepet donacion Ministrisë së Shëndetësisë...

Ne bashkpunim me Agon Avdimetaj, Farhad Chowdhury dhe mirepritjen e propozimit tone nga Ministri I Shendetesise te Kosoves Z. Arben Vitia arritem lansimin e...

 Itali nis përdorimi i ilaçit kundër COVID-19, po shpërndahet falas (EMRI)

Ka nisur në Itali përdorimi i ilaçit Tocilizumab, si terapi për kurimin e pacientëve me koronavirus, të cilët ndodhen të shtruar në repartet e...

Rrjedh e vërteta e vrazhdë për Koronavirusin!

Disa rreshta të shkruara nga një studiuese kineze për të treguar të vërtetën në lidhje me koronavirusin: Tani rrezikon arrestimin nga autoritetet:

Ky është fruti më i shëndetshëm, filloni konsumojeni

Frutat janë një pjesë e rëndësishme e dietës, por duhet të jeni të kujdesshëm në përzgjedhjen e tyre. Disa përmbajnë...

Vajza! Këto mënyra depilimi do t’ju shpëtojnë jetën

Depilmi është një tmerr i vërtetë dhe të gjitha vajzat e dinë këtë. Por mjaft më. Zgjidhni një nga këto mënyra për të shpëtuar...

Këto tetë pjesë të trupit zbulojnë diçka për personalitetin tuaj

Format e trupit tonë zbulojnë diçka edhe për karakterin. Këtë e thonë studimet, sipas të cilave forma e hundës, e syve etj. Kanë të...

Duart tuaja qëndrojnë të ftohta gjatë gjithë kohës? Nuk është aspak...

Shpesh ka njerëz duart e të cilëve qëndrojnë të ftohta gjithmonë, madje edhe në mjedise të ftohta. Kjo është shumë normale. Shpesh,...

Reçel për mëngjes? Po bëni një gabim të madh me trupin...

Mëngjesi është një nga vaktet më të rëndësishme të ditës. Konsumimi i një mëngjesi të shëndetshëm, rrit produktivitetin në punë, por edhe...

Përcjellni GazetaOra.com

413,165FansaPëlqeje
3,337NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË