6 C
Mitrovica
20 Qershor, 2018 - 16:52:03

Trupi

Zbardhni dhëmbët në mënyrë natyrale

Dhëmbët e bardhë mund të përfitohen përmes mënyrave të ndryshme, natyrale. Sekreti është që të përdorni vaj kokosi dhe shafranin e Indisë. Përzieni vajin e...

Rregullimi i hundës në vetëm 5 minuta

Rregullimi i hundës është një nga gjërat më të zakonshme estetike si tek femrat ashtu edhe tek meshkujt. Por kirurgu Simon Orien ka zbuluar...

Si të veprohet kur e lëndojmë gjurin

1. Akulli Bizelet e ngrira ndihmojnë shumë ënjtjen dhe dhimbjen. Nëse e lëndoni gjurin tuaj apo vuani nga një shpërthim i artritit, akulli i vendosur...

Këto janë shenjat që tregojnë se jeni duke e tepruar me...

Kafja ka shumë efekte anësore të cilat janë mjaft delikate. Nëse e teproni duke e konsumuar atë, atëherë mund të dëmtoni seriozisht shëndetin tuaj....

Mësoni se si ndikon përtypja e çamçakëzit në shëndetin tonë

Dihet tashmë se përtypja e çamçakëzit është bërë diçka mëse normale dhe e përditshme në jetën tonë. Njerëz të ndryshëm e përdorin çamçakëzin për...

Depresioni, dhe si të ktheheni në gjendje normale!

Cilat janë simptomat dhe çfarë lloje depresionesh ekzistojnë? Depresioni është një ndjenjë më e fortë sesa të ndjerit të lodhur dhe të pa motivuar. Është...

Alkooli apo Mariuana. Cila është më e dëmshme për trurin?

Derisa në mbarë botën marihuana po legalizohet shumë e më shumë, kanë filluar disa hulumtime se a dëmton trurin më shumë marihuana apo alkooli. Shkencëtarët...

Top 7 gjërat që nuk i dini për “haletin” tuaj!

Derisa ju meshkuj, e dini kryesisht fizikun e organit tuaj gjenital, po ju sjellim 10 gjëra që mund të mos i dini. Sido që e...

Ky produkt shkakton kancerin tek gratë

Edhe pse vagina pastron veten, 25% e femrave përdorin produkte plot me kimikate për ta pastruar atë, gjë e cila dyfishon rrezikun e kancerit...

Psikopatët nuk mund të shërohen, ja arsyeja!

Psikopatia është një çrregullim personaliteti, jo një sëmundje mendore. Nuk ka ‘shërim’ për psikopatët dhe ata kurrë nuk do të jenë në gjendje të ndryshojnë. Nëse...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË