6 C
Mitrovica
21 Nëntor, 2017 - 10:53:25

Trupi

Si të humbni peshë nëse ushtrimet nuk ndihmojnë

Ju lutemi ndihmoni GazetaOra.com në punën e saj duke u interesuar për reklamat në këtë artikull. Ju falenderojmë paraprakisht. Ndryshimi i ushqimit se çka hani,...

10 arsye pse duhet të fleni lakuriq / cullak!

Që në fëmijëri keni të 'ngujuar' idenë që duhet të fleni me pizhame, sepse lakuriqësia është e papranueshme dhe e turpshme/marre! Përkundrazi, specialistët e...

Ecja apo vrapimi më i mirë për dobësim?

Zakonisht pse hiqet dorë nga shkuarja në palestër edhe mospërshtatshmëria e personave "të zakonshëm" me ata në afërsi që kapin kilogramë të shumtë dhe...

Largon thinjat me ilaçin e ri kundër kancerit të mushkërinjëve!

Gjatë testimit të medikamentit të ri 14 nga 54 pacientët me flokë të thinjur ju kanë kthyer përsëri flokët e errët. Tani është duke u...

Rënia e kualitetit të spermës, ‘mund të zhduk njerëzimin’!

Njerëzit mund të zhduken nëse numërimi i spermës tek meshkujt vazhdon të bjerë në normat aktuale, ka paralajmëruar një organizatë e mjeksisë riprodhuese të...

Po na mashtrojnë e helmojnë: Pulat mbushen me ujë e kemikate!

Pula që ne e kemi në tryezat tona shpesh po pumpohet me ujë dhe kemikate, krejt kjo pët t'u fituar në peshë, dhe kështu...

8 arsye të habitshme për pordhë!

Mirë, nuk është gjëja më e mahnitshme e shëndetit dhe disa njerëz mund ta gjejnë paksa të turpshme për të folur për pordhën... Por...

Parandaloni vjelljen në udhëtime: Këto janë burimet natyrore që ndihmojnë!

Mundimi i lukthit deri te vjellja mund të jetë një problem gjatë muajve të verës dhe sezonit të festave, me kohë filloni të mendoni...

“Gjyksat” shesin në Barnatore, pa fije shkolle!

Në Barnatoret e Kosovës shërbejnë "gjyksat" që barrërat i kanë mësuar veq me emra pothuajse po shesin pemë e perime! Sa për të larë "M*t...

Çka ndodh me organin mashkullor, gjatë viteve të jetesës?

Me vite të jetë vjen edhe urtësia, përvoja, pjekuria, vetëbesimi dhe vetë-pranimi, por ka disa pasoja që vijnë duke u plak që nuk janë...

JU REKOMANDOJMË

TOP PUBLIKIMET

- Advertisement -