6 C
Mitrovica
20 Qershor, 2018 - 17:03:46

Trupi

Konsumimi i sheqerit në shtatzëni – rreziqet ndaj fëmijës

Sa më shumë që një grua shtatzënë konsumon sheqer në shtatzëni, aq më tepër e rrezikon fëmijën e saj të ardhshëm. Fëmija pas lindjes rrezikon...

VUANI NGA PAGJUMëSIA? = Keni probleme serioze me shëndetin!

Shpesh ndodh që të mos arrini të flini, apo të ju zërë gjumi por në 3 të mëngjesit të zgjoheni përsëri. Sipas shkencës, zgjuarja në...

Brokoli ,ndihmë e madhe në luftimin e kancerit të gjirit

Hulumtimet e fundit kane theksuar se substancat,të cilat sekretohen pas konsumimit të brokolit,shndërrohen ne enzima mbrojtëse në indin e gjirit. Shkencëtarët, ne bashkëpunim me mjekët...

E dini çfarë i bëjnë cigaret haletit tuaj?

Sipas një hulumtimi të Fakultetit të Mjekësisë të Universitetit në Boston, rezultatet janë dëshpëruese – duhanpirësit kanë penisin më të vogël se joduhanpirësit! Që gjërat...

Keni qime në gjinj, mund të tregojnë sëmundje të rrezikshme

Qimet në gjinj nuk janë vetëm problem estetik. Gjinjtë janë organi më atraktiv, por edhe organi më i ndjeshëm i çdo femre. U nevojitet kura...

Këto janë shenjat që tregojnë se jeni duke e tepruar me...

Kafja ka shumë efekte anësore të cilat janë mjaft delikate. Nëse e teproni duke e konsumuar atë, atëherë mund të dëmtoni seriozisht shëndetin tuaj....

Kështu e ulni tensionin e lartë të gjakut…

Për ta mbajtur nën kontroll tensionin e gjakut është mjaft e rëndësishme, për të mos rrezikuar sëmundje të ndryshme, si sulmi në zemër, funksionimi...

Çaji magjik që shëron mbi 50 sëmundje

Me këtë çaj magjik, ju mund të shijoni shumë përfitime shëndetësore Në fakt, mund të jetë aq e fuqishme sa të ndihmojë në trajtimin e...

Keni pika të bardha në fytyrë? Ja çfarë janë ato

Milia, e njohur ndryshe si “pikat e qumështit”, është një sëmundje e lëkurës që shpesh ngatërrohet me pikat dhjamore dhe mund të prekë si...

Sherebela dhe dobite e saj ne kurimin e shume semundjeve

Mjeket popullore e lavderojne sherebelen duke e konsideruar si nje nga bimet me sheruese ne bote duke e kategorizuar si nje nder ilaçet me...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË