Trupi

Flokë të shëndoshë me sodë të bukës! Si është e mundur…?

Soda e bukës, ose siç njihet ndryshe, bikarbonati i natriumit, është një produkt i zakonshëm që thuajse është pjesë e çdo kuzhine. Është shumëpërdorimëshe,...

Stresi na shkatërron imunitetin e na ekspozon përpara ftohjes e virozave....

Sipas një studimi të realizuar pak vite më parë, stresi lodh sistemin e imunitetit, duke rritur rrezikun nga ftohja dhe virozat. Gjatë studimit, shkencatarë të...

Një dietë e sigurtë për të humbur shpejt 10 kg në...

Para se ta nisni, duhet ta dini se kjo dietë nuk funksionon nëse nuk ushtroheni të paktën gjysmë ore në ditë.Plani...

Është zbuluar shkaku përse më së shumti femrat mbeten shtatzënë dimrit...

Mardhënia pa mbrojtje dhe mashtrimet të cila janë të shpeshta në këtë stinë nuk janë shkaku i vetëm. Me siguri keni dëgjuar që më së...

VUANI NGA PAGJUMëSIA? = Keni probleme serioze me shëndetin!

Shpesh ndodh që të mos arrini të flini, apo të ju zërë gjumi por në 3 të mëngjesit të zgjoheni përsëri. Sipas shkencës, zgjuarja në...

Dieta indiane – 7 kg për 7 ditë

Dieta indiane zgjat 7 ditë, gjatë së cilës mund të humbni deri më 7 kg. Gjatë dietës nuk duhet të konsumoni lëngje të tjera përveç...

Mos i hidhni gjethet e karotës! Ilaçi më i mirë për...

Gjethet e karotës janë një burim i shkëlqyer i vitaminave, mineraleve dhe proteinave të cilat kanë aftësinë për të pastruar gjakun, gjëndrat limfatike dhe...

Këto ushqime nuk duhet t’i konsumoni përpara se të flini gjumë

Të gjithë e dimë që orari i vaktit të fundit duhet të jetë ora 7 pasdite por sa nga ne e zbatojnë...

Ngjyra e thonjve ju tregon nëse keni probleme me shëndetin

Ju mund t’i lani duart vazhdimisht por kjo nuk do të thotë që jeni të shëndëtshëm. Ngjyra e thonjve tuaj...

Këto janë përfitimet e mëdha nga shega

Studime shkencore të realizuara së fundmi rreth përfitimeve mjekësore nga shega kanë vënë në pah dobitë që mund të kemi nga ky frut. Në kokrrat...

Përcjellni GazetaOra.com

413,373FansaPëlqeje
3,342NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË