6 C
Mitrovica
22 Janar, 2018 - 09:15:27

Trupi

Dy mënyra për t’i larguar puqrrat në afat rekord

Nuk ka gjë më të keqe sesa të keni një fytyrë të mbuluar me pika të kuçe – diçka të cilat duket se shfaqen...

Çaj dhe sirup me xhenxhefil – ilaç për shumë sëmundje

Xhenxhefili është kurë për shumë sëmundje, është ilaç që do t’ju japë energji dhe forcon imunitetin tuaj. Për më shumë përfitime dhe përdorimin e duhur...

Pi ujë në bark të thatë? Ja çka ndodh…!

E keni pyetur ndonjëherë veten përse të gjitha gratë japoneze kanë një trup perfekt, të tonifikuar dhe lëkurë të pastër. Po të bëni vetëm...

Krem për fytyrë, me oriz dhe niseshte

Kjo maskë 1-lufton aknet 2-lufton rrudhat 3-parandalon rrudhat 4-lufton njollat kafe 5-hidraton lëkurën Përbërësit: -Oriz -lëng limoni -Niseshte -Vitamine E Përgatitja: -Merrni 1 filxhan oriz dhe e lani me pak ujë të ftohtë. E kulloni mirë...

6 simptomat paralajmëruese të leucemisë që nuk duhet të injoroni kurrë

Besojeni ose jo, shumica e qelizave të kuqe që trupi prodhon vijnë nga palca e kockave , një substancë dhjamore që gjendet në sasi...

TATTOO për ty është mirë apo keq?

Dikush bën tattoo për qefin e vet, e dikush tjetër bën tattoo që të kujtoj ndonjë person ose ngjarje të veçantë të jetës. Por...

Puna në tavolinë rrezikon shëndetin!

Shpesh më parë e keni dëgjuar: Puna në tavolinë, po kërcënon duke shkatërruar shëndetin e njerëzve! Megjithatë sipas gjetjeve të reja, ekspertët paralajmërojnë se ndërs...

Mungesa e këtyre vitaminave shkakton shqetësim dhe sulme paniku

Një studim nga Japonia i kryer në 21 individë ka treguar se shqetësimi dhe sulmet e panikut janë ngushtë të ndërlidhura me nivelet e...

Për 20 vite askush nuk do të konsumoj alkohol

Shoqëritë perendimore do të mund të heqin dorë nga pijet alkoholike. Gjeneratat e ardhshme do të njohin një lloj tjetër të alkoholit që quhet "alkohol...

A ndjejmë dhimbje para se të vdesim? Ja çfarë thotë studimi

Shumë njerëz i druhen vdekjes, kryesisht për shkak të perceptimit që kanë se mund të ndjejnë dhimbje, apo simptoma të tjera të tmerrshme, teksa...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË