6 C
Mitrovica
21 Tetor, 2018 - 22:23:54

Trupi

Top 7 gjërat që nuk i dini për “haletin” tuaj!

Derisa ju meshkuj, e dini kryesisht fizikun e organit tuaj gjenital, po ju sjellim 10 gjëra që mund të mos i dini. Sido që e...

Ky produkt shkakton kancerin tek gratë

Edhe pse vagina pastron veten, 25% e femrave përdorin produkte plot me kimikate për ta pastruar atë, gjë e cila dyfishon rrezikun e kancerit...

Psikopatët nuk mund të shërohen, ja arsyeja!

Psikopatia është një çrregullim personaliteti, jo një sëmundje mendore. Nuk ka ‘shërim’ për psikopatët dhe ata kurrë nuk do të jenë në gjendje të ndryshojnë. Nëse...

Pacienti shkon në spital në gjendje të rëndë, por ja si...

Shërbimi nga stafi i teknikëve në Qendrën Klinike Mjekësore Familjare në qytetin e Malishevës kanë injoruar pacientin në gjendjen e rëndë, ndërsa një nga...

Sa vjet do të jetoni? Tregon testi i urinës…

Një test i thjeshtë urine mund të masë sesa janë plakur organet e trupit tonë, madje edhe sesa kohë na ka mbetur për të...

Uji i gazuar, gjërat që nuk i keni ditur…

Uji i gazuar është pije e cila nuk përmban sheqer, yndyra as kalori, ndërkaq e hidraton organizmin. Kur një sasi e vogël e gazit të...

Fjetja me telefon shkakton këto sëmundje…!

Nëse flini me telefon pranë atëherë rrezikoni të sëmureni nga mushkëritë, zemra dhe në rastin më të keq të diagnostikoheni me kancer. Ky është njoftimi...

Fëmijët e lindur para kohe, Spitali Amerikan sjell teknikën e re...

Trajnohet stafi i neonatologëve, më pak dhimbje për bebet që duan trajtim mjekësor. Stafi i nenonatologjisë mori pjesë në trajnimin teoriko-praktik “ Vendosja dhe...

Si të mbrohemi nga të ftohtit në dimër?

Derisa temperaturat në vendin tonë janë shumë të ulëta, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka dhënë disa këshilla se si të mbrohemi...

Armiku i dhjamit…Zbuloni lëngun që ju transformon trupin për 2 javë

Veçanërisht gjatë verës, ne jemi të gjithë shumë të shqetësuar për peshën shtesë që kemi marrë, por në fakt ka një mënyrë të thjeshtë...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË