6 C
Mitrovica
20 Korrik, 2018 - 12:14:41

Trupi

Fëstëkë e shtojnë dëshirën dhe fuqinë seksuale të meshkujve!

E shtojnë dëshirën dhe fuqinë seksuale të meshkujve deri në 51 për qind! Jo vetëm se janë të shijshëm, fëstëkët janë shumë të shëndetshëm. Përmirësojnë...

Frutat që ju japin më shumë energji

Në fund të ditës, pas punës dhe obligimeve ditore, të gjithë përfundojmë të lodhur në shtëpitë tona. Kjo ndodh sepse kemi shpenzuar të gjitha...

Këtë bimë e hasim kudo, por nuk jemi në dijeni për...

E kemi hasur ngado, por nuk kemi ditur për të se ai përmban shumë vlera shëndetësore. Por, disa nga konsumuesit shqiptar mund të thuhet se...

Boronica zhvillon funksionet e trurit tek të moshuarit

Studiuesit kanë gjetur se konsumi i lëngut të koncentruar të boronicës zhvillon funksionet kongitive të trurit tek të moshuarit Studiuesit kanë gjetur se konsumi i...

Njerëzit e nevrikosur vdesin shpejtë

Fatkeqësisht mbajtja e qetësisë është një problem për shumë njerëz, pothuajse një e treta e të anketuarve britanikë thonë se kanë një mik apo...

Thuajani këto gjëra fëmijës para se ta marrë vaksinën, nuk do...

Një studim i ri sugjeron se mënyra se si prindërit i ndihmojnë fëmijët ta përballojnë vaksinimin, para dhe pas, është e lidhur me atë...

Mos i mbështjellni fëmijët me batanije: Mund t’iu ndodh diçka e...

Tendenca e mbështjelljes së fëmijëve t’i qetësuar para se të flenë mund të ketë pasoja të rënda tek ta, paralajmërojnë mjekët. Sipas disa mjekëve australianë,...

Xhenxhefili, erëza që eleminon dhimbjet e barkut

Erëza djegëse, xhenxhefili, qetëson sistemin tretës, që ndihmon në tretjen e ushqimit, duke lehtësuar kështu dhimbjet e stomakut. Kjo erëz mund të jetë sidomos e dobishme për gratë që janë në...

Mungesa e vitaminës K, shkasi kryesor për menstruacione me dhimbje!

Gjakrrjedhja në formë të hematomës nën lëkurë, gjakrrjedhje në muskuj, si dhe nga mukoza, trakti gastrointestinal dhe sistemi urogjenital mund të jenë tregues të...

Lajthia e papërpunuar më e shëndetshme se secili ilaç!

Lajthia, falë popullaritetit të saj përfshihet në shumë receta dhe produkte. Për popullaritetin e saj më meritor është shija dhe vlera e saj ushqyese....

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË