6 C
Mitrovica
20 Tetor, 2018 - 20:29:24

Trupi

Shtatë arsyet për të cilat uji me limon është më i...

Të gjithë pajtohemi se kafeja ka përparësitë e saja shëndetësore dhe e ka një shije shumë të mirë, mirëpo ekziston edhe një pije edhe...

Luftojeni inflamacionin duke e shtuar këtë ushqim në pjatën tuaj

Të gjithë e kemi përjetuar ndonjëherë ndjesinë e ënjtjes, skuqjes apo dhimbjes dhe nxehtësisë pas një vrapimi, e që kjo përkthehet në inflamacion. Në rastin...

Kujdes shenjat e kancerit!

Vitet e fundit vihet re një rritje e rasteve me kancer. E rëndësishme është të njihen shenjat dhe mënyrat parandaluese të kësaj sëmundjeje të...

Dieta me vezë dhe qitro; humbisni 5 kg në 1 javë

Arsyeja se përse kjo dietë po bëhet kaq popullore është se arrin të djeg yndyrat në një kohë shumë të shkurtër. Realisht, mund të...

Pija çudibërëse që parandalon gërhitjen dhe çhelmon mushkëritë

Sa herë ju ka ndodhur të zgjoheni gjatë natës dhe të ndërroni vend, apo të mos gjeni më qetësi pasi partneri që keni në...

Rënie nga pesha, gazra dhe probleme me jashtëqitjen, ja pse nuk...

Ezofagu, stomaku, zorra e trashë, pankreasi, mëlçia të gjitha këto përfshihen në sistemin tretës, prandaj nuk është çudi që simptomat e tyre të jenë...

Temperaturat po bien. Mbroni shëndetin në këtë formë

Tashmë pothuajse jemi futur zyrtarisht në stinën e dimrit dhe me rënien e temperaturave, vijnë dhe shfaqen ftohjet, gripi dhe komplikime tjera shëndetësore. Para se...

Këto 3 ushqime ju bëjnë të ndiheni gjithmonë të uritur…

Nuk kanë kaluar as 10 minuta që jeni ngritur nga tryeza dhe sërish e gjeni veten duke pickuar ndonjë gjë të vogël në frigorifer,...

Kanceri i prostatës, sa herë në muaj duhet të bëni seks...

Autoerotizmi është një prej mënyrave që parandalon kancerin e prostatës. Një ekip studiuesish amerikan të Universitetit të Boston, kanë zbuluar se duke u masturbuar...

Çfarë nuk duhet të bëni në dush? Shkakton pasoja të tmerrshme

Kanceri ovarian njihet si një vrasës i heshtur që shkakton vdekjen e një numri të madh grash. Shumë shkencëtarë nga Shtetet e Bashkuara thonë se...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË