Trupi

Ushqyerja me gji, ka diçka që të gjithë nënat duhet ta...

Mes dobive të ushqyerjes me gji, është edhe reduktimi i rrezikut që nënat të preken nga kanceri i gjirit. Gjithë ato nëna që ushqejnë...

Pini nga tri gota çaj dhe pas një muaji nuk do...

Nëse keni probleme me aknet, përkatësisht puçrrat, mendoni rreth asaj që ta filloni tretmanin që bazohet në lloje të ndryshme të çajit. Për rezultate...

Këtë ushqim duhet ta konsumoni çdo ditë, nëse dëshironi stomak “dërrasë”!

Nëse stomaku i rrafshët është qëllimi juaj, atëherë e dini se ushtrimet e rregullta dhe ushqimi i shëndetshëm janë të pashmangshme. Pos se është me...

Konsumoni një lugë uthull molle para gjumit, do t’jua ndryshojë jetën!

Tashmë i njihni përfitimet e uthullës së mollës dhe përdorimet e saj duke nisur që nga turshitë, sallatat dhe ushqimet e ndryshme. Ndoshta nuk...

Ja si ta forconi gjoksin me aloe vera për 30 ditë…(receta)

A e dini se aloe vera është menyra më e lehtë dhe një nga trajtimet me shumë efektive për gjoksin e fortë dhe të...

Sukses i mjekësisë: Binjaku i shpëton jetën të vëllait

Për herë të parë në historinë e mjekësisë botërore, është shpëtuar jeta e një personi të djegur në 95 për qind të trupit... Për herë...

Ju dhemb koka, hani kungull dhe do ju ndodhë mrekullia

Kungulli vlerësohet si njëri nga ushqimet më të shëndetshme në botë. Në botë ekzistojnë rreth 800 lloje të kungujve. Ky ushqim çudibërës do t’ju ndihmojë...

Ekspertët bëjnë thirrje: Mos i hidhni gjethet e hurmave! Mbartin plot...

Ashtu si fruti edhe gjethet e hurmave mbartin një “pushtet” të fuqishëm plot vlera kurative. Hurmat e shijshme dhe ekzotike kanë diçka magjike që...

Përzieja e mjaltit me hudhrën bën mrekulli. Ja se si ndikimi...

Ka një arsye pse gjyshet gjithmonë ju sugjerojnë të hani pak hudhër. Hudhra mund të bëjë mrekulli në shëndetin tuaj! Shkenca ka filluar të zbulojë...

Një vezë të zierë dhe pak uthull çdo mëngjes – kombinimi...

Keni ngrënë ndonjëherë vezë të ziera, të miksuara me uthull? Me siguri që jo, por kur ta zbuloni se çfarë bën besoj se do...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË