Trupi

Këto janë shenjat që keni pësuar një sulm në tru, mos...

Një nga shkaktarët më të rrezikshëm të vdekjeve në botë është sulmi në tru, ai renditet në vendin e pestë.

Si të shpëtoni nga stresi, ja 5 mënyra efikase

Të mësosh të menaxhoh stresin dhe ta eliminosh atë ndihmon në përmirësimin e jetesës dhe në një shqndet më të mirë mendor.

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur nuk pini cigare për 15...

A e keni menduar ndonjëherë të lini duhanin? Filloni merreni më seriozisht sepse tymi I duhanit I ekspozon mushkëritë dhe të gjitha veshjet mbrojtëse...

Çaji bimor që lufton ftohjen dhe gripin

Stina e dimirit është gjithyshtu edhe stina e virozave dhe sëmundjeve të ndryshme gripale. Në vend që të pini pa fund ilaçe, ju mund...

A zemëroheni kur jeni të uritur? Ka një arsye për këtë

A ju ka ndodhur që të zemëroheni pa arsye kur jeni të uritur?Ka një shpjegim për këtë. Me kalimin e...

Doni flokë të lëmuar? Ja maska që duhet të përdorni

Nëse floku juaj është i ngatërruar dhe nuk mund ta krihni lehtë, ka një zgjidhje. Ju mund të përdorni maskën me kos dhe me...

Mos i besoni legjendave, marijuana nuk është ilaç për gjumin

Shumë njerëz e konsiderojnë marijuanën si një ilaç për gjumin, por kjo në fakt nuk është e vërtetë. Studiuesit që...

Doni të shpëtoni nga duhani? Ja mënyrat më efektive

Për duhanpirësit, dëshira për të ndezur një cigare është gjithmonë e madhe.Por në të vërtetë, kjo dëshirë kalon pas vetëm 5 apo...

Zbulimi i dekadës: Më në fund ka një ilaç për këtë...

Sëmundja e lupusit është një sëmundje që nuk ka pasur kurim…të paktën deri tani.Lupusi bën fytyrën të skuqet, flokët bien dhe nyjet të kenë...

Ja cilat janë ushqimet që nuk duhet të konsumoni kur jeni...

Të gjithë e dimë se kur jemi me grip, ushqime të mira për t’u konsumuar janë supa e pulës, frutat e sidomos ato...

Përcjellni GazetaOra.com

413,373FansaPëlqeje
3,342NdjekësitNdjekës
48AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË