6 C
Mitrovica
26 Shkurt, 2018 - 00:15:13

Trupi

Fakte interesante rreth syve tuaj

Ju mbani rreth një palë kamerash në kokën tuaj aq të pabesueshme sa mund të punojnë me diell të ndritshëm ose gjatë natës. Vetëm...

Zbulohet uji që shëron migrenën, epilepsinë, astmën dhe sinozitin

Lëngu i kokosit, quajtur ndryshe si ‘Lëngu i Jetës’, ka vlera tepër ushqyese dhe ofron një gamë të gjerë të përfitimeve shëndetësore. Shumë studime kanë...

Kujdes: Eleminoni puçrrat duke i shmangur këto ushqime

Për të gjitha ato femra që kanë probleme me lëkurën, ka një zgjidhje dhe zgjidhja gjendet te ushqimi. Nëse doni të shpëtoni nga puçrrat, duhet...

Vetitë kuruese të kombinimit të çokollatës së zezë dhe bajameve

“Është e rëndësishme që njerëzit të kuptojnë kontekstin". Kombinimi i bajameve, çokollatës së zezë dhe kakaos mund të zvogëlojë një faktor shumë të rrezikshëm për...

Të mposhtësh sëmundjet pa ilaçe, Hetem Ramadani: Të gjithë kemi mundësi...

Hetem Ramadani është njeriu që ka bërë kapërcime të mëdha në jetë. Ka shënuar arritje rekord në fushën e biznesit, ka ndryshuar tërësisht stilin...

Hormonet të cilat ju bëjnë të ndiheni të uritur, rriten gjatë...

Nivelet e “hormoneve të urisë” rriten gjatë mbrëmjes, ndërsa ato të “ngopjes” zvogëlohen, thotë një studim. Raporti i publikuar në ‘International Journal of Obesity’ ka treguar...

Aloe vera shëron sëmundjet e lëkurës dhe qetëson problemet e lukthit

Xheli i cili përftohet nga fletët e aloa verës ndikojnë kundër psoriazës, akneve, hemorroideve dhe artritit reumatik. Mund ta përgatitni si pije për qetësim...

6 lloje të trashësisë dhe si ta heqim atë

Ka shumë mënyra për të hequr trashësinë e tepërt dhe qindra studime e këshilla në lidhje me këtë. Mirëpo disa mënyra mund të jenë...

Ja cilat sëmundje i kuron lëkura e mollës

Hipertensioni konsiderohet të jetë një “sëmundje e heshtur”. Ajo sulmon shumë njerëz në ditët e sotme për shkak të stresit, dietës së dobët dhe pirjes...

Pirja e vetëm një cigareje në ditë e rritë rrezikun e...

Personat të cilët janë duke e zvogëluar numrin e cigareve që i konsumojnë brenda ditës, prapëseprapë mund të jenë duke u rrezikuar nga sëmundjet...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË